Teška, ali važna pobjeda Srbije u Luksemburgu

10.10.2021. 09:26
0
IZVOR: Katera

Fudbaleri Srbije sinoć su pobijedili Luksemburg 1:0, u utakmici 7. kola grupe "A" kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru.

Iako su "orlovi" bili favoriti u ovom meču, igra je bila ujednačena tokom čitavog meča.

Na obje strane, ekipe su imale po 11 šuteva prema golu protivnika, od toga Srbija je imala četiri šuta u okvir gol, dok je domaćin jednom šutao u okvir Rajkovićevog gola.

Ono što je minus za ekipu Dragana Stojkovića Piksija jeste što je Luksemburg imao veći posjed lopte na ovom meču, 52% naspram 48%.

Bilo je dosta i promašaja, loših procjena, pa je već u drugom poluvremenu Stojković izvršio prve zamjene igrača.

Umjesto Đuričića i Pavloviću, drugo poluvrijeme za Srbiju su počeli Radonjić i Spajić.

U nastavku meča, u 70. minutu, igru su napustili i Kostić i Gudelj, a umjesto njih u igru su ušli Lazović i Lukić.

Stojković je u 87. minutu meča odlučio da najbolji strijelac Srbije Aleksandar Mitrović napusti meč, a umjestom njega u igru je ušao Nemanja Maksimović.

Mitrović je bio vidno nezadovoljan ovom odlukom šefa stručnog štaba.

Jedini pogodak na meču postigao je Dušan Vlahović u 68. minuti meča.

Naredni meč Srbija igra u utorak protiv Azerbejdžana, u okviru 8. kola grupe "A", a do kraja kvalifikacija "orlovi" će se sastati još sa favoritom ove grupe, reprezentacijom Portugalije u gostima.