Тешка, али важна побједа Србије у Луксембургу

10.10.2021. 09:26
0
ИЗВОР: Катера

Фудбалери Србије синоћ су побиједили Луксембург 1:0, у утакмици 7. кола групе "А" квалификација за Свјетско првенство 2022. године у Катару.

Иако су "орлови" били фаворити у овом мечу, игра је била уједначена током читавог меча.

На обје стране, екипе су имале по 11 шутева према голу противника, од тога Србија је имала четири шута у оквир гол, док је домаћин једном шутао у оквир Рајковићевог гола.

Оно што је минус за екипу Драгана Стојковића Пиксија јесте што је Луксембург имао већи посјед лопте на овом мечу, 52% наспрам 48%.

Било је доста и промашаја, лоших процјена, па је већ у другом полувремену Стојковић извршио прве замјене играча.

Умјесто Ђуричића и Павловићу, друго полувријеме за Србију су почели Радоњић и Спајић.

У наставку меча, у 70. минуту, игру су напустили и Костић и Гудељ, а умјесто њих у игру су ушли Лазовић и Лукић.

Стојковић је у 87. минуту меча одлучио да најбољи стријелац Србије Александар Митровић напусти меч, а умјестом њега у игру је ушао Немања Максимовић.

Митровић је био видно незадовољан овом одлуком шефа стручног штаба.

Једини погодак на мечу постигао је Душан Влаховић у 68. минути меча.

Наредни меч Србија игра у уторак против Азербејџана, у оквиру 8. кола групе "А", а до краја квалификација "орлови" ће се састати још са фаворитом ове групе, репрезентацијом Португалије у гостима.