Tokom sedmice iz Avganistana evakuisano 2.500 Amerikanaca

21.08.2021. 21:07
0
IZVOR: SRNA

Amerika je tokom protekle sedmice iz Kabula evakusala 2.500 svojih državljana, izjavili su danas američki zvaničnici.

General Viljem Tejlor rekao je da je do sada evakuisano 17.000 ljudi, uključujući 2.500 Amerikanaca.

Tejlor je naveo da je u protekla 24 časa iz Kabula evakuisano 3.800 ljudi čarter i letovima američke vojske.

Portparol Pentagona Džon Kirbi istakao je da nema tačan broj koliko je Amerikanaca još u Kabulu i Avganistanu.

– Borimo se protiv vremena i prostora. To je trka u kojoj smo trenutno. Pokušavamo da to učinimo što je brže i bezbjednije – naglasio je Kirbi koji je bezbjednosnu situaciju u Kabulu nazvao “dinamičnom”.

Prema njegovim riječima, cilj Amerike je da što više ljudi izvuče i što je brže moguće.

Nakon što su SAD objavile da povlače svoje vojnike iz Avganistana i da završavaju vojnu operaciju talibani su pokrenuli brzu ofanzivu i ušli su u Kabul bez borbe 15. avgusta.

Komentari 0
Povezane vijesti
U toku evakuacija državljana Srbije iz Izraela U toku evakuacija državljana Srbije iz Izraela
Uzbuna na Kipru: Zatvorene škole, krenula i evakuacija Uzbuna na Kipru: Zatvorene škole, krenula i evakuacija
Na Filipinima evakuisano više od milion ljudi Na Filipinima evakuisano više od milion ljudi
Najčitanije
  • Sjećanje na Predraga Pekija Lasicu: Čovjek pobjedničkog kova
    22h 20m
    11
  • "Vi idite, ja ostajem!" - Miloš Ćirković, posljednji heroj kosovske bitke
    17h 12m
    15
  • Opština Pale: Obavještenje
    20h 4m
    0
  • Stijaković: Tog dana ustaše su zaklale 22 člana moje najbliže porodice
    9h 50m
    0
  • Mladić iz Sarajeva teško povrijeđen nakon pada sa krova automobila u pokretu
    20h 56m
    1