Trebinje do maja dobija novu fabriku, posao za 150 radnika

26.12.2019. 17:11
0
IZVOR: SRNA

U Trebinju će uskoro početi gradnja novog proizvodnog pogona Industrije alata Trebinje koji će zapošljavati 150 novih radnika, potvrđeno je Srni u Poslovnom sistemu "Svislajon".

Pogon će se prostirati na 4.500 matara kvadratnih, a biće smješten u Industrijskoj zoni Trebinje. Izvođač radova je domaća firma "Herc gradnja", a radovi na izgradnji počinju nakon božićnih praznika.

Rok za završetak radova je 120 dana, odnosno fabrika bi trebalo da bude otvorena početkom maja 2020. godine.

Svi novozaposleni radnici moraće da prođu obuke i proces kvalifikacionog osposobljavanja.

Novac za cjelokupnu investiciju obezbijedio je Poslovni sistem "Svislajon Takovo". 

Komentari 0
Povezane vijesti
Kineski proizvođač automobila planira izgradnju fabrike u Evropi Kineski proizvođač automobila planira izgradnju fabrike u Evropi
Ugasila se još jedna fabrika u Srpskoj, stotine radnika ostalo bez posla Ugasila se još jedna fabrika u Srpskoj, stotine radnika ostalo bez posla
"Mittal" od milijardu KM prihoda stigao do katanca u bravu? "Mittal" od milijardu KM prihoda stigao do katanca u bravu?
Najčitanije
  • Pojavio se snimak haosa na magistralnom putu kod Pala: Tuča nakon saobraćajne nezgode (VIDEO)
    13h 45m
    0
  • Ljetno osvježenje: Sladoled, kraljevska poslastica
    8h 10m
    0
  • Na današnji dan preminuo je patrijarh srpski Varnava (Rosić)
    17h 55m
    0
  • „Sport Vision” u Istočnom Sarajevu zapošljava
    14h 13m
    0
  • Obezbijediti informacije o rezultatima unutrašnje kontrole povodom događaja u "Enigmi"
    12h 38m
    0