Trgovački centar kažnjen sa 10 hiljada KM

18.03.2020. 14:45
0
IZVOR: Srna

Trgovački centar u Bijeljini kažnjen je sa 10 hiljada KM, jer je na rafovima zatečena hrana sa isteklim rokom, rekao je danas načelnik gradskog Odjeljenje za inspekcijske poslove Boban Jovičević.

On je pozvao građane da inspekciji prijave sve uočene nepravilnosti i najavio maksimalne kazne za trgovce koji budu koristili vanrednu situaciju zbog epidemije i kršili pravila.

- Inspekcija za hranu obišla je sve veće trgovinske lance u gradu i konstatovano je da se na zavidnom nivou pridržavaju higijene i redukovanja broja radnika i kupaca u uslovima naređenih mjera za suzbijanje širenja virusa korona, kao i skraćenja radnog vremena - rekao je Jovičević novinarima.

Nakon sjednice gradskog Štaba za vanredne situacije on je naveo i da je veterinarska inspekcija pooštrila kontrole u ribarama, mesnicama i klaonicama.

Što se tiče cijena koje ne smiju biti uvećane u odnosu na 5. mart, Jovičić je rekao da su uočena poskupljenja zaštitnih maski i rukavica u apotekama.

Komentari 0
Povezane vijesti
Dječija hrana kompanije "Hip" nije povučena u BiH Dječija hrana kompanije "Hip" nije povučena u BiH
Agencija za bezbjednost hrane BiH: Zdravstveno neispravna hrana može izazvati više od 200 bolesti Agencija za bezbjednost hrane BiH: Zdravstveno neispravna hrana može izazvati više od 200 ...
Sa tržišta BiH povlače se određene serije hrane za bebe Sa tržišta BiH povlače se određene serije hrane za bebe
Najčitanije
  • „Kasperijada“ sutra u Palama
    15h 22m
    0
  • Na Elektrotehničkom fakultetu promovisano 49 inženjera i jedan master elektrotehnike (FOTO)
    13h 33m
    0
  • Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
    6h 0m
    0
  • Večeras "Konferencija beba" u Istočnoj Ilidži
    17h 5m
    0
  • Danas promocija diplomiranih inženjera i mastera elektrotehnike
    18h 19m
    0