Трговачки центар кажњен са 10 хиљада КМ

18.03.2020. 14:45
0
ИЗВОР: Srna

Трговачки центар у Бијељини кажњен је са 10 хиљада КМ, јер је на рафовима затечена храна са истеклим роком, рекао је данас начелник градског Одјељење за инспекцијске послове Бобан Јовичевић.

Он је позвао грађане да инспекцији пријаве све уочене неправилности и најавио максималне казне за трговце који буду користили ванредну ситуацију због епидемије и кршили правила.

- Инспекција за храну обишла је све веће трговинске ланце у граду и констатовано је да се на завидном нивоу придржавају хигијене и редуковања броја радника и купаца у условима наређених мјера за сузбијање ширења вируса корона, као и скраћења радног времена - рекао је Јовичевић новинарима.

Након сједнице градског Штаба за ванредне ситуације он је навео и да је ветеринарска инспекција пооштрила контроле у рибарама, месницама и клаоницама.

Што се тиче цијена које не смију бити увећане у односу на 5. март, Јовичић је рекао да су уочена поскупљења заштитних маски и рукавица у апотекама.

Коментари 0
Повезане вијести
Дјечија храна компаније "Хип" није повучена у БиХ Дјечија храна компаније "Хип" није повучена у БиХ
Агенција за безбједност хране БиХ: Здравствено неисправна храна може изазвати више од 200 болести Агенција за безбједност хране БиХ: Здравствено неисправна храна може изазвати више од 200 ...
Са тржишта БиХ повлаче се одређене серије хране за бебе Са тржишта БиХ повлаче се одређене серије хране за бебе
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    13h 57m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    12h 8m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    4h 35m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    15h 40m
    0
  • Данас промоција дипломираних инжењера и мастера електротехнике
    16h 54m
    0