Tzv. Kosovo prijavilo Srbiju zbog pjesme „Veseli se srpski rode“

24.11.2023. 19:20
0
IZVOR: glassrpske.com

Teniseri Srbije su na Dejvis Kupu napravili fantastičan rezultat savladavši Veliku Britaniju i tako ostvarili plasman u polufinale takmičenja.

Pjesma „Veseli se srpski rode“ Danice Crnogorčević je napravila veliku buru na društvenim mrežama, nakon što je puštena po ulasku Miomira Kecmanovića, a onda i Novaka Đokovića.

Povodom toga se oglasio i Teniski savez takozvanog Kosova, istakavši da je ovo provokacija za njih i njihov narod.

– Nevjerovatno je da takve provokacije nacionalističkim pjesmama se dešavaju na velikim sportskim događajima, posebno u Dejvis kupu koji je zapravo Svjetsko prvenstvo u tenisu. Zato je ITF kao organizator takmičenja odgovoran za ovakvu provokaciju države Kosovo – navodi se u saopštenju Teniskog saveza tzv. Kosova.

U daljim navodima stoji da će se u saradnji sa državnim institucijama podnijeti zvanična žalba Međunarodnoj teniskoj federaciji, Međunarodnom olimpijskom komintetu (MOK) i drugim relevantnim institucijama, prenosi Telegraf.

Ističu da ovo nije prvi „prestup“ najboljeg tenisera svih vremena Novaka Đokovića, a podsjetili su i da je u maju na Rolan Garosu na kameri poslije pobede ispisao „Kosovo je srce Srbije“.

Komentari 0
Povezane vijesti
Đoković u polufinalu Ju-Es Opena Đoković u polufinalu Ju-Es Opena
Poznato kad Đoković igra četvrtfinale protiv Frica Poznato kad Đoković igra četvrtfinale protiv Frica
Đoković se plasirao u treće kolo Đoković se plasirao u treće kolo
Najčitanije
  • Javno preduzeće „Uslužni servis“ Istočna Ilidža zapošljava
    20h 14m
    2
  • Rogatica: Vanbračnu suprugu gurnuo niz stepenice, predložen pritvor
    20h 31m
    0
  • Na današnji dan život izgubio legendarni Dragan Mance
    21h 43m
    2
  • Podsjećanje na istoriju manastira u Knežini (VIDEO)
    21h 42m
    0
  • RIK odlučio: Nema izbora za predsjednika Republike Srpske
    17h 37m
    3