U BiH internet omiljen za video pozive i čitanje portala

21.01.2025. 21:13
0
IZVOR: srpskainfo.com

Mnogi će reći da je danas nezamislivo živijeti bez interneta, telefona, računara, tableta i informacija koje su nam dostupne jednim klikom ili skrolom.

Zbog toga ćete često vidjeti i mlade i starije kako zure u displej telefona dok hodaju, čekaju autobus, sjede na kafi. Ali, znate li da ima i onih koji nikada nisu koristili računar?

Takvih je u Srpskoj 19% i imaju između 16 i 74 godine, podaci su Republičkog zavoda za statistiku.

Po podacima Agencije za statistiku BiH, više od 84 odsto stanovništva ima pristup internetu i taj procenat konstantno raste od 2018. godine. Od ukupnog broja korisnika interneta u BiH, muškarci prednjače u odnosu na žene.

Od svih korisnika, njih 98,7% je visoko obrazovano. Ubjedljivo najviše vremena na internetu provode studenti, odnosno đaci, a odmah iza njih zaposleni.

Internet se u BiH najviše koristi za telefoniranje i video pozive, slanje poruka preko raznih aplikacija, na trećem mjestu za čitanje portala. I očekivano, najveći procenat ljudi internet koristi više puta u toku dana.

Komentari 0
Povezane vijesti
Žene rođene u BiH tokom 2024. godine trebalo bi da žive duže od muškaraca Žene rođene u BiH tokom 2024. godine trebalo bi da žive duže od muškaraca
Poginuo Ostoja Stanišić, bivši komandant Vojske Republike Srpske Poginuo Ostoja Stanišić, bivši komandant Vojske Republike Srpske
Vozač tramvaja Kasapović pušten na slobodu Vozač tramvaja Kasapović pušten na slobodu
Najčitanije
  • Preminula Ljiljana Zelen Karadžić
    1h 39m
    0
  • Godišnjica ubistva porodice Olujić
    7h 56m
    0
  • Na današnji dan rođen serdar Janko Vukotić
    8h 4m
    4
  • Danilo Ilić, spona svih generacija mladobosanaca
    23h 12m
    0
  • Veliki doček za Aleksandra Ivanovića - osvajača UBF titule
    21h 44m
    1