U FBiH 297 novozaraženih virusom korona

17.09.2020. 12:39
0
IZVOR: Srpskainfo

Kod još 297 osoba potvrđen je novi korona virus na području FBiH , dok je prijavljeno osam smrtnih slučajeva - podaci su Zavoda za javno zdravstvo FBiH.

Zavodu je u protekla 24 sata prijavljeno 1.709 uzoraka, a novi slučajevi registrovani su u svim kantonima/županijama u Federaciji BiH.

Zavodu za javno zdravstvo Federacije BiH prijavljeno je osam novih smrtnih slučajeva – šest pacijenata preminulo je u protekla 24 sata, a dva naknadno unesena pacijenta preminula su početkom sedmice.

Do sada je testiran ukupno 141.531 uzorak, a SARS-CoV-2 je potvrđen kod 15.790 osoba.

Zaključno s današnjim danom, u Federaciji BiH izliječeno je 11.512 pacijenata, a u protekla 24 sata oporavak je zabilježen kod 171 pacijenta. Trenutno je aktivno 3.835 slučajeva pozitivnih na SARS-CoV-2.

S današnjim danom, ukupan broj smrtnih ishoda na području Federacije BiH je 443, i to 292 muškarca i 151 žena.

Komentari 0
Povezane vijesti
Na pravoslavnim grobljima uništeno više od 1.500 spomenika Na pravoslavnim grobljima uništeno više od 1.500 spomenika
Farmeri iz Srpske uz kolege iz FBiH: Uvoz i lažni sirevi guše domaću proizvodnju Farmeri iz Srpske uz kolege iz FBiH: Uvoz i lažni sirevi guše domaću proizvodnju
U FBiH i Brčko distriktu danas Dan žalosti U FBiH i Brčko distriktu danas Dan žalosti
Najčitanije
  • Pečeni krompir sa susamom
    6h 15m
    3
  • Kalinovik: Produžen rad na tri biračka mjesta
    33m
    9
  • Čaj od brusnice - topli napitak koji rješava mnoge tegobe
    3h 33m
    0
  • Sjećanje na Magdalenu Vlaški i hrabrost jednog malog anđela
    10h 41m
    0
  • Prvi pacijent iz Srbije će primiti mRNK vakcinu protiv raka
    5h 45m
    1