U Istočnom Sarajevu u ponedeljak potpisivanje ugovora za stipendije

26.12.2019. 11:16
0
IZVOR: Srna

Gradonačelnik Istočnog Sarajeva Nenad Vuković potpisaće u ponedjeljak, 30. decembra, ugovore sa 30 studenata kojima su dodijeljene stipendije za školsku 2018/2019. godinu, kao i sa četiri učenika generacije srednjih škola sa područja grada.

Vuković će potpisati ugovore sa 21 studentom prvog ciklusa i devet studenata drugog i trećeg ciklusa studija, saopšteno je iz Gradske uprave.

Iz gradskog budžeta u ovoj godini je izdvojeno 60.000 KM za finansiranje studentskih stipendija, kao i 10.000 KM za sunfinsiranje naučno-istraživačkog rada.

Studentima kojima nisu dodijeljene stipendije posredstvom redovnog javnog poziva ostvarivanje tog prava biće omogućeno u skladu sa Pravilnikom o dodjeli studentskih stipendija grada Istočno Sarajevo, navedeno je u saopštenju.

Potpisivanje ugovora sa stipendistima planirano je za 10.00 časova u Gradskoj upravi.

Komentari 0
Povezane vijesti
Miloš Božović nastavlja liječenje u Zagrebu Miloš Božović nastavlja liječenje u Zagrebu
U Istočnom Sarajevu povećan rizik od požara, apel građanima da budu oprezni U Istočnom Sarajevu povećan rizik od požara, apel građanima da budu oprezni
Lice koje je pucalo iz vatrenog oružja u Palama predat tužiocu OJT Istočno Sarajevo Lice koje je pucalo iz vatrenog oružja u Palama predat tužiocu OJT Istočno Sarajevo
Najčitanije
  • Pale: U toku pregovaranje sa muškarcem koji odbija da siđe sa drveta
    11h 25m
    5
  • Miloš Božović nastavlja liječenje u Zagrebu
    21h 18m
    4
  • Zaboravljeni korijeni: Manastir Crna Reka - Tutin (VIDEO)
    14h 56m
    0
  • Uvode se nova odlikovanja za vojne zasluge u ratu
    16h 36m
    2
  • Stevanović: Uskoro druga traka na putu Sarajevo-Foča
    18h 40m
    4