U martu prosječna cijena dizela viša za 18,25 odsto

06.04.2022. 10:46
0
IZVOR: Srna

U FBiH prosječna maloprodajna cijena dizela u martu iznosila je 2,98 KM po litru i viša je za 18,25 odsto u odnosu na februar.

Prosječna cijena ovog derivata (BAS EN 590) u martu bila je viša za 44,66 odsto u odnosu na mart prošle godine, saopšteno je iz federalnog Ministarstva trgovine.

U martu je prosječna maloprodajna cijena premijum bezolovnog benzina (BMB 95) iznosila 2,78 KM po litru i viša je za 10,76 odsto u odnosu na februar, a za 33,65 viša odsto u odnosu na mart lani.

U FBiH prosječna maloprodajna cijena super plus bezolovnog benzina (BMB 98) u trećem mjesecu iznosila je 2,75 KM po litru i viša je za 7,42 odsto u odnosu na februar, te za 26,73 odsto viša u odnosu na mart 2021. godine.

Komentari 0
Povezane vijesti
Rast cijena nafte za više od dva odsto Rast cijena nafte za više od dva odsto
Više od dvije decenije od sramne arbitraže za Dobrinju Više od dvije decenije od sramne arbitraže za Dobrinju
Godišnjica sramne arbitraže za Dobrinju Godišnjica sramne arbitraže za Dobrinju
Najčitanije
  • Desanka Maksimović – Srpska pjesnikinja koja je uvijek bila uz „male” ljude iz naroda
    7h 52m
    0
  • Dodik najavio novo povećanje plata i penzija u Republici Srpskoj
    2h 28m
    3
  • Upozorenje na pokušaje prevare putem Viber i SMS poruka
    21h 50m
  • U Krivodolima služen pomen za srpske žrtve ustaškog zločina
    20h 21m
    0
  • „Istočno Sarajevo folk-fest“ - pet godina tradicije (FOTO)
    21h 20m
    0