U Ostrogu služen pomen za stradale u akciji "Oluja"

07.08.2021. 14:41
0
IZVOR: SRNA

U Gornjem manastiru Ostrog služen je pomen za srpske žrtve ubijene prije 26 godina u zločinačkoj akciji hrvatske vojske i policije "Oluja".

Pomen je organizovao Srpski nacionalni savjet Crne Gore, uz blagoslov Njegovog visokopreosveštenstva mitropolita crnogorsko-primorskog Joanikija.

Pomen je služio protojerej-stavrofor Darko Pejić, koji je u besjedi, između ostalog, istakao da je riječ o jednom od najvećih zločina koji se desio u Evropi u dvadesetom vijeku.

- Nećemo da kunemo i svetimo se, nego da pamtimo, sjećamo se i opominjemo - poručio je sveštenik Pejić.

Predsjednik Srpskog nacionalnog savjeta Momčilo Vuksanović rekao je da srpski narod ma gdje bio, bole rane svoga roda, te poručio da je mnogo važno njegovati duh zajedništva Srba.

- Mi ne želimo da se odvajamo od naših sunarodnika u Srbiji i regionu. Želimo da budemo isto, da Crna Gora ostane kao i do sada država srpskog naroda, te da se sa našom braćom borimo za jedinstvo Srba - dodao je on.

On je istakao da će Srpski nacionalni savjet Crne Gore nastaviti da "održava plamen srpstva na ovim prostorima".

- Nećemo dozvoliti da se taj duh zajedništva srpskog naroda ugasi na ovim prostorima, prije svega u Crnoj Gori iako su tako željeli neki koji su do sada vodili ovu državu, ali pokazao se ogroman potencijal i sloga srpskog naroda - poručio je Vuksanović.

Vuksanović je poručio da Srpski nacionalni savjet nastaviti da odaje pomen stradalim sunarodnicima.

U akciji "Oluja" u avgustu 1995. godine sa vjekovnih ognjišta protjerano je više od 220.000 Srba, a njih 1.877 je poginulo i nestalo, od kojih je 65 odsto civila.

Komentari 0
Povezane vijesti
Obilježavanje 28 godina od ubistva Srđana Kneževića Obilježavanje 28 godina od ubistva Srđana Kneževića
U subotu parastos Srbima ubijenim u Ježestici U subotu parastos Srbima ubijenim u Ježestici
Natalija Jokić, djevojčica koja u naručju majke bježi od "Oluje" (FOTO) Natalija Jokić, djevojčica koja u naručju majke bježi od "Oluje" (FOTO)
Najčitanije
  • Sjećanje na Srđana Kneževića - Belog vuka
    11h 7m
    18
  • Hirošima – jedan od najvećih američkih zločina
    2h 1m
    7
  • Sutra isplata julskih penzija u Srpskoj
    9h 27m
    0
  • Obilježeno 34 godine od pogibije komandanta Vlajka Petrovića
    8h 1m
    1
  • Ekipa „Kontra bar E sport“ pobjednik turnira u malom fudbalu u Vojkovićima (FOTO)
    11h 31m
    0