U Palama danas dodjela nagrada i zatvaranje manifestacije

28.09.2019. 09:29
0
IZVOR: Srna

Dodjelom nagrada na Palama će danas biti zatvoren 13. međunarodni festival dokumentarnog filma, turizma i ekologije "Jahorina film festival", tokom kojeg je prikazano 79 filmova iz 32 zemlje.

Festivalske nagrade "Zlatni javor" biće dodijeljene za najbolji dokumentarni film, kratki igrani, eksperimentalni, ekološki, turistički i studentski film, odvojeno u međunarodnoj i u regionalnoj konkurenciji.

Biće dodijeljen i Gran pri festivala za najbolji film bez obzira na kategoriju i "Zlatni javor" za najbolji film BiH.

Dodjela nagrada i zatvaranje Festivala biće održano u hotelu "Damis" u 12.00 časova, najavljeno je iz "Jahorina film festivala".

Filmove je ocjenjivao petočlani žiri koji prevodi prorektor banjalučkog Univerziteta Luka Kecman, a u kojem su novinar i putopisac Ahmed Bosnić, režiser Milovan Pandurević, TV režiser Marin Cvijetić i urednik redakcije za kulturu Federalne televizije Mario Pejić.

"Jahorina film festival" poznat je i po tome što ima potencijalno najveći broj gledalaca od svih festivala na svijetu, zahvaljujući činjenici da se filmovi istovremeno sa prikazivanjem u projekcionim salama prikazuju i na Televiziji "OSM".

Ovaj festival jedini u Republici Srpskoj ima Savjet gledalaca koji se okuplja tokom i nakon završetka manifestacije i pomno prati odziv i komentare na brojne ankete.

Generalni pokrovitelj "Jahorina film festivala” je Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske, a podržan je i od fondova za zaštitu životne sredine Srpske i Federacije BiH, te opštine Pale.

Prijatelji festivala su Turistička organizacija "Jahorina" te Grad Istočno Sarajevo.

Medijski sponzori su Javni servis BHRT, RTRS, Novinska agencija Republike Srpske - SRNA i Televizija "OSM".

Komentari 0
Povezane vijesti
Drugi veliki kviz na otvorenom u Palama 25. avgusta Drugi veliki kviz na otvorenom u Palama 25. avgusta
„Go Out“ festival biciklizma od 21. do 23. avgusta u Palama „Go Out“ festival biciklizma od 21. do 23. avgusta u Palama
Gospojinski šahovski turnir 29. avgusta u Palama Gospojinski šahovski turnir 29. avgusta u Palama
Najčitanije
  • Istočna Ilidža: Lišen slobode nakon prijetnji i upotrebe vatrenog oružja
    14h 31m
    1
  • Život i nasljeđe Milutina Janjuševića: Profesor, upravnik i simbol stradanja
    4h 17m
    0
  • Bojan Vegara - „Djeca koju nije volio svijet“ (odlomak)
    15h 27m
    0
  • Drugi veliki kviz na otvorenom u Palama 25. avgusta
    7h 5m
    1
  • Počeli minerski radovi na gradilištu treće trake preko Romanije
    13h 37m
    4