Sutra obilježavanje Dana primirja u Prvom svjetskom ratu

10.11.2024. 11:56
0
IZVOR: srna.rs

Na Sokocu će sutra povodom Dana primirja u Prvom svjetskom ratu biti položeni vijenci kod spomenika srpskim dobrovoljcima na kojem su upisana imena 363 dobrovoljca sa područja ove opštine, rekli su Srni u Udruženju potomaka i poštovalaca ratnih dobrovoljaca 1912-1918. godine.

Vijenci kod spomen-obilježja dobrovoljcima-učesnicima oslobodilačkih ratova Srbije od 1912. do 1918. godine biće položeni u 11.00 časova u prisustvu potomaka i poštovalaca njihovog djela, te predstavnika lokalne uprave, SUBNOR-a i Boračke organizacije opštine Sokolac.

Spomenik srpskom dobrovoljcu postavljen je na Sokocu krajem 2008. godine po uzoru na obilježje srpskom ratniku koje se nalazi ispred crkve Ružica na Kalemegdanu u Beogradu.

Dan primirja u Prvom svjetskom ratu obilježava se u znak sjećanja na 11. novembar 1918. godine kada je u francuskom gradu Kompjenu potpisano primirje, čime je okončan Prvi svjetski rat.

Komentari 0
Povezane vijesti
Rođeno 27 beba u Srpskoj Rođeno 27 beba u Srpskoj
Istočno Sarajevo: Udruženje književnika Srbije doniralo 6.000 knjiga Istočno Sarajevo: Udruženje književnika Srbije doniralo 6.000 knjiga
Lukić: Trenutno zadovoljavajuće zalihe krvi u Bolnici "Srbija" Lukić: Trenutno zadovoljavajuće zalihe krvi u Bolnici "Srbija"
Najčitanije
  • Teška nezgoda kod Gacka, ima povrijeđenih
    18h 11m
    1
  • Olimpijske igre: Šljivić najuspješniji do sada
    8h 36m
    1
  • Istočna Ilidža: Javni poziv za statiranje u filmu „Linija“
    8h 50m
    0
  • Obilježen Dan boraca u Istočnom Novom Sarajevu (FOTO)
    15h 40m
    0
  • SŠC „Istočna Ilidža“ obilježio 15. februar – Dan djece oboljele od malignih bolesti (FOTO)
    18h 23m
    1