U Srpsku stigli heroji iz Turske

17.02.2023. 14:37
0
IZVOR: nezavisne.com

U Republiku Srpsku vratio se specijalistički tim Republičke uprave Civilne zaštite koji je 10 dana boravio u humanitarnoj misiji u Turskoj kako bi pomogao u oblasti razrušenoj katastrofalnim zemljotresom u kojem je živote izgubilo više od 38.000 ljudi.

U Srpsku se danas vratilo 27 pripadnika, dok je dio njih ranije došao.

Stigli su sa zastavom Republike Srpske na prvom vozilu u koloni, pod rotacijama, prenosi Srna.

Heroje iz Srpske su na graničnom prelazu Rača kod Bijeljine dočekale kolege iz Područnog odjeljenja u Bijeljini Republičke uprave Civilne zaštite i novinari iz medijskih kuća iz Republike Srpske.

Učesnici spasilačke misije su se konstano smjenjivali u Turskoj i nosili logističku opremu u zemljotresom razrušenu oblast.

Ukupno je 30 pripadnika učestvovalo u ovoj humanitarnoj misiji i bili su među prva tri tima iz svijeta koja su stigla da pomognu unesrećenom stanovništvu.

Otišli su u Tursku na inicijativu predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika.

Snažni zemljotresi pogodili su Tursku i Siriju 6. februara. U Turskoj je poginulo više od 38.000 ljudi, dok tačan broj žrtava u Siriji i dalje nije pouzdan.

Komentari 0
Povezane vijesti
Zločin nad Srbima na Glođanskom brdu jedan od najbrutalnijih Zločin nad Srbima na Glođanskom brdu jedan od najbrutalnijih
Trebinje: Požar kod sela Cibrijan, kuće nisu ugrožene Trebinje: Požar kod sela Cibrijan, kuće nisu ugrožene
Srbi "čišćeni" iz Podrinja po šemi iz NDH Srbi "čišćeni" iz Podrinja po šemi iz NDH
Najčitanije
  • Obilježena krsna slava i 35 godina postojanja Srpske demokratske stranke (FOTO)
    21h 2m
    0
  • Vuk Vučković najbolji kosac na Romaniji
    15h 33m
    3
  • Sveeparhijski sabor u spomen na sveštenomučenike dabrobosanske 19. jula u Bilješevu kod Kaknja
    19h 56m
    0
  • Tragedija na Drinskoj regati, utopio se mladić
    14h 26m
    0
  • Bjelica: Najstradalnija opština u ratu, napredak u miru
    17h 26m
    4