U subotu obilježavanje Dana romanijskih brigada

17.05.2022. 17:46
0
IZVOR: srna.rs

Na Sokocu će u subotu, 21. maja, biti obilježen Dan romanijskih brigada - Prve romanijske pješadijske i Druge romanijske motorizovane brigade, kroz koje je u ratnim godinama prošlo oko 15.000 boraca, najavljeno je iz opštinske Boračke organizacije.

Prema programu obilježavanja, vijenci i cvijeće biće položeni u 9.00 časova kod centralnog spomen-obilježja na Sokocu na koje su upisana imena 1.250 boraca Sarajevsko-romanijske regije poginulih u Odbrambeno-otadžbinskom ratu.

Planirana je i posjeta spomen-sobi u kojoj je izloženo 650 fotografija poginulih boraca sa područja Sokoca.

Parastos poginulim borcima i umrlim demobilisanim borcima romanijskih brigada biće služen od 10.00 časova u Crkvi Svetog proroka Ilije na Sokocu.

Iz Boračke organizacije opštine Sokolac pozvali su porodice poginulih boraca, ratne vojne invalide, pripadnike tadašnjih romanijskih brigada i sugrađane da prisustvuju obilježavanju 30 godina od formiranja ovih jedinica Vojske Republike Srpske.

Prva romanijska pješadijska brigada odlikovana je Medaljom Petra Mrkonjića, a Druga romanijska motorizovana brigada Ordenom Nemanjića.

Komentari 0
Povezane vijesti
Iz naše prošlosti: Kako je nastao Sokolac Iz naše prošlosti: Kako je nastao Sokolac
Pritvorena žena iz Sokoca osumnjičena za pokušaj ubistva muža Pritvorena žena iz Sokoca osumnjičena za pokušaj ubistva muža
Zatražen pritvor za Sokočanku koja je pokušala da ubije muža Zatražen pritvor za Sokočanku koja je pokušala da ubije muža
Najčitanije
  • Sjećanja starih Hrešana na cirkus-plac u Sarajevu
    7h 13m
    34
  • Jon Fon Lu - "Micubiši četnik" koji je branio Republiku Srpsku
    7h 3m
    5
  • Markale čekaju istinu
    7h 10m
    17
  • Preminuo primarijus doktor Nedeljko Popović
    17h 2m
    1
  • Na današnji dan rođen legendarni Borislav Pekić
    7h 10m
    0