Učenici koji su izmakli profesorki stolicu kažnjeni jedinicom iz vladanja i ukorom

10.03.2023. 08:33
0
IZVOR: srna.rs

Učenici koji su profesorki engleskog u trsteničkoj Tehničkoj školi izmakli stolicu, snimili to i objavili na društvenim mrežama kažnjeni su odlukom Nastavničkog veća – jedinicama iz vladanja i ukorom.

U proteklom periodu kroz pojačan vaspitno-pedagoški rad, prema saznanjima RTS-a, članovi Tima za borbu protiv nasilja ocijenili su da su se dvojica učenika, koji su nastavili da pohađaju školu poslije incidenta, popravili i na osnovu toga dali prijedlog koji je usvojen.

Incident se dogodio 9. novembra prošle godine nakon čega se jedan od trojice vinovnika odmah ispisao iz škole, a druga dvojica su nakon odluke da se izbace iz škole zbog fizičkog, psihičkog i digitalnog nasilja, uložili žalbu i krajem decembra vraćeni na nastavu.

Profesorka se poslije višemjesečnog bolovanja vratila na posao u istu školu. Posle svega, uputila je molbu nadležnima za premještaj u drugu školu.

U međuvremenu je i direktor škole podnio ostavku.

Komentari 0
Povezane vijesti
Radne navike đaka nikad gore, znanje srozano Radne navike đaka nikad gore, znanje srozano
Učionice ostaju bez đaka, ali i nastavnika Učionice ostaju bez đaka, ali i nastavnika
Božović ugostio učenike iz Krasnodara Božović ugostio učenike iz Krasnodara
Najčitanije
  • Uskoro počinje rekonstrukcija mosta na pravcu Rogatica-Ustiprača
    21h 54m
    5
  • Božović: Čovjek odlučio da vrati dio uzetih para?
    14h 41m
    2
  • Sredstva od akciza usmjeriti za rekonstrukciju puta Foča-Sarajevo
    21h 22m
    2
  • Ćosić: Potrebno formirati odjeljenje SAJ-a u Istočnom Sarajevu
    17h 12m
    4
  • Božović: Jednima stijene padaju na glave, drugi uzimaju milione
    20h 6m
    0