Učenici Srednjoškolskog centra ,,Pale" posjetili drugare u Udruženju „Sunce“

16.05.2024. 18:45
0
IZVOR: katera.news

Učenici Srednjoškolskog centra ,,Pale" juče su u okviru manifestacije Dani knjige posjetili drugare u Udruženju „Sunce“.

Iz ove škole su naveli kako su  pričali priče na osnovu slika i crteža koje je osmislila Anđela Radović, te su igrali domine i stoni tenis, izveli su i kompoziciju „Ljubav“ svirajući čašama, a pjevali su uz muzičku pratnju Marije Lučić, Miloša Marjanovića i Dimitrija Nikolića.

Na kraju su zaigrali kolo.

Srednjoškolci imaju dugu tradiciju druženja i zajedničkih aktivnosti sa djecom iz Udruženja „Sunce“.

Ponovno druženje zakazano je  za 24. maj, kad će djeca ,,Sunca" biti  gosti.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

                                                  Foto: Ustupljene fotografije

Tokođe, učenici ove škole su sa profesorima srpskog jezika i književnosti Dijanom Granić i Draganom Gutalj danas su godine u okviru manifestacije Dani knjige posjetili „Čitaliće“ u Osnovnoj školi „Srbija“.

„Čitalići“ su  dočarali bajke „Pinokio“ i „Čarobnjak iz Oza“ prerušeni u glavne junake. Zatim su  predstavili svoje čitalačke dnevnike, koje su izradili sa nastavnikom srpskog jezika i književnosti Milijanom Dabić. Srednjoškolci su oduševljeni zanimljivim načinom predstavljanja književnih djela: „Madam Kiri i snaga snova“ Suzane Leonard, „Igra prestola“ Džordža Martina, „Djetinjstvo“ Maksima Gorkog, „Doživljaji Nikoletine Bursaća“ Branka Ćopića i „Dvadeset izuzetnih devojčica koje su promenile svet“ grupe autora.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

                                                     Foto: Ustupljene fotografije

Članovi Dramsko-recitatirske sekcije iskazali su svoje utiske o predstavljenim djelima. Druženje je završeno muzikom.

Komentari 0
Povezane vijesti
Radno vrijeme za predstojeće praznike u Palama Radno vrijeme za predstojeće praznike u Palama
Pale: Srednjoškolci se priključili humanitarnoj akciji za Milana Madžgalja i Tanju Prodanović Pale: Srednjoškolci se priključili humanitarnoj akciji za Milana Madžgalja i Tanju Prodanović
Srbija podnijela milionsku tužbu protiv „Gas Prometa“ Srbija podnijela milionsku tužbu protiv „Gas Prometa“
Najčitanije
  • Pronađeno beživotno tijelo u Sokocu
    22h 37m
    0
  • Uhapšen osumnjičeni za ubistvo komšije
    14h 33m
    0
  • Posna pašteta od oraha
    2h 32m
    0
  • Neradni dani za predstojeće praznike u Srpskoj
    20h 4m
    0
  • Radno vrijeme za predstojeće praznike u Palama
    19h 39m
    0