Ученици Средњошколског центра ,,Пале" посјетили другаре у Удружењу „Сунце“

16.05.2024. 18:45
0
ИЗВОР: katera.news

Ученици Средњошколског центра ,,Пале" јуче су у оквиру манифестације Дани књиге посјетили другаре у Удружењу „Сунце“.

Из ове школе су навели како су  причали приче на основу слика и цртежа које је осмислила Анђела Радовић, те су играли домине и стони тенис, извели су и композицију „Љубав“ свирајући чашама, а пјевали су уз музичку пратњу Марије Лучић, Милоша Марјановића и Димитрија Николића.

На крају су заиграли коло.

Средњошколци имају дугу традицију дружења и заједничких активности са дјецом из Удружења „Сунце“.

Поновно дружење заказано је  за 24. мај, кад ће дјеца ,,Сунца" бити  гости.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

                                                  Фото: Уступљене фотографије

Токође, ученици ове школе су са професорима српског језика и књижевности Дијаном Гранић и Драганом Гутаљ данас су године у оквиру манифестације Дани књиге посјетили „Читалиће“ у Основној школи „Србија“.

„Читалићи“ су  дочарали бајке „Пинокио“ и „Чаробњак из Оза“ прерушени у главне јунаке. Затим су  представили своје читалачке дневнике, које су израдили са наставником српског језика и књижевности Милијаном Дабић. Средњошколци су одушевљени занимљивим начином представљања књижевних дјела: „Мадам Кири и снага снова“ Сузане Леонард, „Игра престола“ Џорџа Мартина, „Дјетињство“ Максима Горког, „Доживљаји Николетине Бурсаћа“ Бранка Ћопића и „Двадесет изузетних девојчица које су промениле свет“ групе аутора.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

                                                     Фото: Уступљене фотографије

Чланови Драмско-рецитатирске секције исказали су своје утиске о представљеним дјелима. Дружење је завршено музиком.

Коментари 0
Повезане вијести
Страхиња Ерић трему претвара у фокус и снагу Страхиња Ерић трему претвара у фокус и снагу
Најскупљи стан у Српској прошле године продат у Палама Најскупљи стан у Српској прошле године продат у Палама
Пале: У мају Међународни научни скуп "Образовање приступачно свима" Пале: У мају Међународни научни скуп "Образовање приступачно свима"
Најчитаније
  • Да се не заборави: Страдање српског свата на Башчаршији - Дан када је све почело
    15h 0m
    17
  • Свака авлија армија (Други дио)
    15h 30m
    15
  • „Славит' овај дан могу само дебело заостали људи“
    11h 12m
    0
  • Вече са Матијом Бећковићем у Источном Новом Сарајеву
    12h 15m
    0
  • Дан жалости у Српској
    15h 20m
    0