UEFA kaznila Dinamo zbog sukoba u Atini

20.08.2023. 09:55
0
IZVOR: glassrpske.com

UEFA je donijela odluku prema kojoj će kazniti Dinamo iz Zagreba zbog incidenata navijača u Atini, a uoči meča koji se tada trebao odigrati sa AEK-om.

Dinamo do kraja sezone neće imati gostujuće navijače u evropskim takmičenjima.

Podsjećamo, incidenti su se desili 8. avgusta, kada je grupa navijača iz Hrvatske, uprkos zabrani se uputila ka Atini. Oni su zajedno sa navijačima Panatinaikosa se tukli s fanovima AEK-a. Epilog tog sukoba je bio jedan izgubljen život.

- Prema procjeni UEFA-e, sve utakmice u kojima sudjeluju gostujući navijači GNK Dinama smatraju se visokorizičnim, a to je nažalost potvrđeno posebnom težinom incidenata zbog prisutnosti navijača GNK Dinamo u Atini, uprkos odluci da se ne osigura njih s kartama za dotičnu utakmicu. To je takođe istaknuto u izvještaju koje sadrži informacije o incidentima koje su grčke vlasti dostavile – navode.

Vijest o kazni dolazi nakon šokantnog ispadanja iz borbe za Ligu prvaka u 10. minuti sudijske nadoknade. Dinamo je do 2. minute sudijske nadoknade imao prolazak u plejof kvalifikacija Lige šampiona, kada primaju gol za 2:1, što je bio rezultat i prve utakmice, dok u 10. minuti sudijske nadoknade pogađa reprezentativac Hrvatske Domagoj Vida.

Komentari 0
Povezane vijesti
Zamjena zatvorske kazne za novčanu ili radom za opšte dobro Zamjena zatvorske kazne za novčanu ili radom za opšte dobro
UEFA kaznila Leh zbog transparenta "Kosovo je Srbija" UEFA kaznila Leh zbog transparenta "Kosovo je Srbija"
Petorki 52 godine zatvora zbog prisiljavanje djece na prosjačenje Petorki 52 godine zatvora zbog prisiljavanje djece na prosjačenje
Najčitanije
  • „Rade, sine, nemoj majke zaboravit...'“
    22h 1m
    3
  • Istočno Novo Sarajevo: Nakon upućenih prijetnji, fizički napao i povrijedio ženu
    20h 39m
    2
  • Cetinje, grad heroj: Pogledajte spisak dobrovoljaca u ratu 1991/1992. godine
    10h 2m
    3
  • Tužilac provodi istragu u vezi zloupotrebe funkcije
    14h 56m
    0
  • Babalj: Željka Cvijanović brani politiku SNSD-a pogubnu po Republiku Srpsku
    17h 54m
    1