Uhapšen još jedan Srbin na Kosovu i Metohiji

23.06.2023. 11:21
0
IZVOR: glassrpske.com

Policija samoproglašenog Kosova uhapsila je još jednog Srbina, zbog navodnog učešća u organizovanju prošlogodišnjih barikada na sjeveru Kosova i Metohije.

Specijalne jedinice tzv. kosovske policije privele su srpskog mladića N. O. koji radi u lokalnom komunalnom preduzeću, prenosi Sputnjik.

Hapšenje se dogodilo u blizini autobuske stanice, kad su specijalci tzv. kosovske policije u oklopnim vozilima opkolili i zatim priveli N.O.

Za sada nije poznat razlog njegovog hapšenja.

Od dolaska albanskih gradonačelnika u opštine na sjeveru Kosova, uhapšeno je do sada osmoro Srba, a mještani Gračanice i Raniluga juče su protestovali zbog hapšenja Dragiše Milovanovića.

Protesti ispred opštinskih zgrada u Leposaviću, Zvečanu i Zubin Potoku ušli su u 26. dan kako bi iskazali svoje nezadovoljstvo zbog prisustva tzv. kosovskih specijalaca, nametanja nelegitimnih albanskih gradonačelnika i neosnovanih hapšenja sunarodnika koja su se dogodila u proteklim nedjeljama.

Prevoznici sa srpskim tablicama i dalje čekaju na administrativnim prelazima.

Priština je dozvolila ulaz onima koji prevoze stranu robu bez obzira na tablice, dok roba iz centralne Srbije i dalje ne može u pokrajinu.

Komentari 0
Povezane vijesti
Zapisi Vladislava Skarića otkrivaju ključnu ulogu Srba u istoriji Sarajeva Zapisi Vladislava Skarića otkrivaju ključnu ulogu Srba u istoriji Sarajeva
Svjedok o ukopavanju tijela ubijenih srpskih vojnika Svjedok o ukopavanju tijela ubijenih srpskih vojnika
Lišeni slobode zbog oštećenja spomenika policijskog inspektora Marinkovića Lišeni slobode zbog oštećenja spomenika policijskog inspektora Marinkovića
Najčitanije
  • Đajić smijenjen zbog snimka sa drogom (VIDEO)
    18h 15m
    11
  • Razbojništvo u zlatari, jedan od pljačkaša pronađen mrtav
    20h 6m
    0
  • Četvorica pritvorenika u Vojkovićima stupila u štrajk
    9h 36m
    3
  • Potvrđena optužnica zbog nasilja u porodici u Rogatici
    16h 21m
    0
  • Oglas za posao na Cetinju iz 1906: Pored srpskog, kandidat mora znati i neki od stranih jezika
    20h 51m
    0