Ujedinjena opozicija u Srbiji želi da sruši režim

26.11.2021. 21:02
0
IZVOR: N1 Beograd

Opozicione stranke koje su prošle godine većinom bojkotovale izbore, potpisale su sporazum o zajedničkom nastupu na svim izborima sljedeće godine.

Novu koaliciju čine Stranka slobode i pravde, Narodna stranka, Demokratska stranka, Pokret slobodnih građana, Pokret slobodne Srbije, Pokret za preokret, Građanska platforma, Demokratska zajednica vojvođanskih Mađara i Udruženi sindikat Sloga.

Za sada najšira opoziciona predizborna koalicija poručuje da je spremna da se na svim nivoima suprotstavi Srpskoj naprednoj Stranci.

- Partijske interese i određene ideološke razlike ostavili smo za neko drugo srećnije i stabilnije vrijeme. Odlučili smo da se ujedinimo. Mi smo danas jedinstveni i ostaćemo jedinstveni - kazao je predsjednik Narodne stranke Vuk Jeremić.

- Mi smo danas ovdje ostvarili ne tako malu pobjedu. Pobijedili smo svoju sujetu i svoj ego - kaže predsjednik Pokret slobodnih građana Pavle Grbović.

Nakon što su pobijedili sebe, članovi novog opozicionog saveza dali su obećanje građanima.

- Dajemo vam riječ da ćemo vratiti slobodu i pravdu. Da ćemo poštovati ljudska prava. Da ćemo se izboriti za slobodu medija i poštene izbore. Da će pravosuđe biti nezavisno, a Ustav i zakon poštovani - poručila je Marinika Tepić.

U izbornu trku se ide iako izborni uslovi nisu promijenjeni, a poziv da se pridruže dobili su članovi Skupštine slobodne Srbije.

- Građani Srbije očekuju od nas borbu. Imamo situaciju da se usvajaju Zakon o referendumu, o eksproprijaciji. Rio Tinto je ispred vrata, vlast razara institucije ove zemlje i ne možemo građanima i sebi dozvoliti taj luksuz da ponovo stojimo sa strane - naveo je potpredsjednik Nove stranke Miroslav Aleksić.

- Široki savez ne otupljuje oštrinu borbe protiv režima. On se koncetriše na ono što je bitno u kritici režima i pruža ono što režim nije u stanju da pruži građaninu - napominje Lutovac.

Kampanja će, kako kažu, biti skromna sa sredstvima koja im pripadnu od države i donacijama onih koji ih podržavaju.

- Cilj kampanje je da dođemo do svakog mjesta u Srbiji i razgovaramo sa svakim čovjekom. Podsjetiću vas da je Zoran Đinđić nedaleko od Loznice držao tribinu za samo jednog čovjeka. Mi ćemo otići u svako mjesto u Srbiji gdje postoji bar jedan čovjek koji je spreman da razgovara sa nama i da nas sasluša - istakao je Đilas.

O personalnim rješenjima za kandidate za gradonačelnika Beograda i predsjednika Srbije zvanično nisu još postignuti dogovori, a potvrđeno je da će Marinika Tepić biti prva na zajedničkoj izbornoj listi.

Komentari 0
Povezane vijesti
General Nebojša Pavković stigao u Srbiju General Nebojša Pavković stigao u Srbiju
Državljanin BiH uhapšen u Beogradu po Interpolovoj potjernici Državljanin BiH uhapšen u Beogradu po Interpolovoj potjernici
U Beogradu počela vojna parada "Snaga jedinstva" (VIDEO) U Beogradu počela vojna parada "Snaga jedinstva" (VIDEO)
Najčitanije
  • U saobraćajnoj nesreći kod Višegrada stradale dvije žene
    17h 3m
    0
  • Zaboravljeni korijeni: Manastir Liplje - Teslić (VIDEO)
    1h 1m
    0
  • Obavještenje o prekidu električne energije
    18h 21m
    1
  • Pale: Uručena pomoć porodici junaka sa Košara
    16h 51m
    1
  • Prohodni putevi na Jahorini i Trebeviću
    20h 41m
    2