Uklonjeni kamioni sa barikade kod Dudinog krša

03.01.2023. 18:30
0
IZVOR: srna.rs

Posljednja barikada na sjeveru Kosova i Metohije je uklonjena, nakon što je Kfor sklonio dva zapaljena kamiona na novom mostu kod Dudinog krša u sjevernom dijelu Kosovske Mitrovice.

- Vozila su uklonjena kako bi putevi na sjeveru Kosova i Metohije bili prohodni i vraćena sloboda kretanja - saopšteno je iz Kfora.

Iz Kfora su naveli da je njihova jedinica sprovela inženjersku operaciju i uklonila kamione.

Barikada na mostu kod Dudinog krša postavljena je u utorak, 27. decembra, kao i u centru Kosovske Mitrovice kod Bošnjačke Mahale kao odgovor srpskog naroda zbog hapšenja Miljana Adžića, Slađana Trajkovića i Dejana Pantića i prisustva specijalnih jedinica kosovske policije na sjeveru.

Kamioni na mostu su zapaljeni u noći između srijede i četvrtka, 28. i 29 decembra, kada je donijeta odluka da se Srbi povuku sa barikada.

Komentari 0
Povezane vijesti
Srbe na Kosovu i Metohiji od nečastivih sila čuva „strašnik“ - to je snaga nepobjediva Srbe na Kosovu i Metohiji od nečastivih sila čuva „strašnik“ - to je snaga nepobjediva
Đavolji naum: Kosovski Albanci kad ne mogu da spale crkvu, stave je u kavez Đavolji naum: Kosovski Albanci kad ne mogu da spale crkvu, stave je u kavez
Nova ideja: Albanci „hapse“ i crkve koje – ustaju iz pepela Nova ideja: Albanci „hapse“ i crkve koje – ustaju iz pepela
Najčitanije
  • Raspored bogosluženja za vaskršnje praznike u Istočnom Sarajevu i Sarajevu
    19h 46m
    1
  • Poginuli narodni poslanik Srđan Todorović, njegova supruga i dijete
    11h 34m
    0
  • Božović se oprostio od Srđana Todorovića i njegove porodice
    7h 48m
    0
  • Posna čorba od povrća
    8h 1m
    0
  • Dobra vijest za bicikliste i šetače: Izgradnja staze Pale-Sarajevo napreduje po planu
    9h 40m
    4