Upriličen spektakularni doček za evropskog šampiona Uroša Bojanića (FOTO)

14.03.2023. 19:52
2

Evropski šampon Uroš Bojanić i članovi iju-icu kluba „Slavija“ stigli su večeras u rodni grad u kojem su ih dočekale klupske kolege, prijatelji, članovi porodice i mnogobrojni sugrađani.

Doček je bio spektakularan, upravo onakav kakav i dolikuje petnaestogodišnjaku koji se okitio zlatnom medaljom na Evropskom prvenstvu za nade, kadete i juniore koje se održavalo u Verkvinu u Francuskoj. Kao član Džiju-džicu kluba „Slavija“ i reprezentacije Republike Srpske, takmičio u konkurenciji nada (U16) u kategoriji do 73 kilograma.

Uroš se zahvalio terenima Danijelu Blažiću i Tamari Radošević, koji su im dali priliku da odu na ovo prestižno takmičenje, klupskim kolegama, ali i svim prijateljima kluba koji su bili uz njega sve vrijeme.

- Sada nastavljamo još jače i idemo ka novim medaljama – rekao je on.

• Slika

Danijel Blažić, sportski direktor i glavni trener u Džiju-džicu klubu „Slavija“, rekao je da je osvajanje evropske medalje veliki uspjeh, te da su bogatiji i za novo iskustvo koje su stekli na ovom takmičenju.

Kristijan Petrović i Slobodan Ristić, članovi ovog kluba koji su, takođe, učestvovali na takmičenju, zahvalili su se trenerima na podršci, ali i sugrađanima na dočeku.