Uređen heliodrom za transport bolesnika

18.09.2019. 12:18
0
IZVOR: Srna

U fočanskom naselju Donje Polje asfaltirana je helikopterska pista na mjestu koje je, prema sugestiji pilota Helikopterskog servisa Republike Srpske, pogodno za slijetanje helikoptera u hitnim slučajevima transporta bolesnika.

Heliodrom se nalazi u blizini Univerzitetske bolnice, na prostoru između Kazneno-popravnog zavoda i rijeke Drine, a iz opštine Foča napominju da ta lokacija odgovara i pilotima i Bolnici.

Iz opštinske uprave navode da će u narednoj godini nastojati da heliodrom dobije međunarodni sertifikat i da bude registrovan za spuštanje svih tipova helikoptera.

Sredstva za ovaj projekat izdvojena su iz opštinskog budžeta.

Istovremeno, završeno je asfaltiranje dijela Svetosavske ulice u Donjem Polju, a počele su pripreme za izgradnju parkinga sa 50 mjesta na novom gradskom groblju u naselju Barakovac.

Predstoji da budu urađene pločice u kapeli i parteru, kako bi prateći objekti na groblju bili u potpunosti opremljeni, a svi navedeni poslovi finansirani su iz opštinskog budžeta.

Komentari 0
Povezane vijesti
Čudesno spasavanje Čajničke Krasnice Čudesno spasavanje Čajničke Krasnice
Trinaestogodišnjak prvi doplivao do Časnog krsta na Ćehotini Trinaestogodišnjak prvi doplivao do Časnog krsta na Ćehotini
Uspostavljen saobraćaj na magistrali Foča-Sarajevo Uspostavljen saobraćaj na magistrali Foča-Sarajevo
Najčitanije
  • Sjećanja Hrešana na dolazak Austrougarske imperije u BiH
    22h 3m
    31
  • Crkva Vaznesenja Hristovog i Uspenja Presvete Bogorodice u Čajniču
    10h 22m
    0
  • Potpuno istinita priča o keruši Gabi, heroju Beograda čiji spomenik i danas stoji u ZOO vrtu (VIDEO)
    22m
    33
  • Rasvijetljen pokušaj ubistva u Istočnom Sarajevu
    8h 12m
    1
  • Sjećanje na protu Stevana Bakovića: Čuvar duše sarajevskih Srba u 19. vijeku
    10h 19m
    6