Уређен хелиодром за транспорт болесника

18.09.2019. 12:18
0
ИЗВОР: Срна

У фочанском насељу Доње Поље асфалтирана је хеликоптерска писта на мјесту које је, према сугестији пилота Хеликоптерског сервиса Републике Српске, погодно за слијетање хеликоптера у хитним случајевима транспорта болесника.

Хелиодром се налази у близини Универзитетске болнице, на простору између Казнено-поправног завода и ријеке Дрине, а из општине Фоча напомињу да та локација одговара и пилотима и Болници.

Из општинске управе наводе да ће у наредној години настојати да хелиодром добије међународни сертификат и да буде регистрован за спуштање свих типова хеликоптера.

Средства за овај пројекат издвојена су из општинског буџета.

Истовремено, завршено је асфалтирање дијела Светосавске улице у Доњем Пољу, а почеле су припреме за изградњу паркинга са 50 мјеста на новом градском гробљу у насељу Бараковац.

Предстоји да буду урађене плочице у капели и партеру, како би пратећи објекти на гробљу били у потпуности опремљени, а сви наведени послови финансирани су из општинског буџета.

Коментари 0
Повезане вијести
Најављени прекиди електричне енергије за сутра Најављени прекиди електричне енергије за сутра
Свједочанства ратних војних инвалида о страдању и одбрани српског народа у Фочи Свједочанства ратних војних инвалида о страдању и одбрани српског народа у Фочи
Обиљежене 34 године од злочина у фочанској Јабуци Обиљежене 34 године од злочина у фочанској Јабуци
Најчитаније
  • Дан када је у Београд стигао Муја (ФОТО)
    5h 13m
    10
  • На Вучијој Луци прослављен Свети великомученик Пантелејмон
    11h 7m
    0
  • Омаж народном гуслару Срђану Трифковићу 27. августа у Вељинама
    12h 37m
    0
  • Након 40 година одржане коњичке трке на Хан Краму (ВИДЕО)
    13h 11m
    0
  • Крстарење уз Свету Гору - једини начин да жене виде манастире Атоса
    13h 22m
    0