Vakcine protiv novog soja mogu da se odobre za tri ili četiri mjeseca

30.11.2021. 10:50
2
IZVOR: Srna

Evropska agencija za lijekove (EMA) mogla bi da odobri upotrebu vakcina protiv kovida 19 koje su prilagođene za zaštitu od novog soja omikron u roku od tri do četiri mjeseca, izjavila je direktor Agencije Emer Kuk.

Ona je u obraćanju Evropskom parlamentu naglasila da će postojeće vakcine i dalje pružati zaštitu od virusa korona.

Kukova je rekla da nije poznato da li će proizvođači lijekova morati da prilagođavaju svoje vakcine radi zaštite od omikrona, ali da je Agencija spremna za takvu mogućnost.

Komentari 2
  • Generic placeholder image
    Zorana 30.11.2021. 20:34
    Upravo tako jer ako sada ove vakcine ne pomazu najbolje produziti rok do 5 godina da bi se napravila takva prava vakcina protiv covida 19
  • Generic placeholder image
    Jasno 30.11.2021. 14:29
    Onda treba sačekati (pa i 5 godina ako je potrebno) da se dobije pravo rješenje, a ne zalijetati se među prvima na ovo sada što je eksperimentalna doza.
Povezane vijesti
Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj
Vakcina uslov za vrtić? Vakcina uslov za vrtić?
Prvi put komercijalne vakcine protiv varičela, rotavirusa i pneumokoknih infekcija Prvi put komercijalne vakcine protiv varičela, rotavirusa i pneumokoknih infekcija
Najčitanije
  • Paljanin poginuo u saobraćajnoj nesreći kod Zvornika
    23h 46m
    0
  • Kojić otkrio zašto se pridružio "Sigurnoj Srpskoj" i šta mu je rekao Čubrilović
    23h 25m
    2
  • Krvava bajka – masovno strijeljanje đaka u Kragujevcu
    6h 42m
    3
  • „Pucajte, ja i dalje držim čas“ - Herojska priča o stradanju profesora iz Kragujevca
    6h 36m
    10
  • Protojerej Danilo Dangubić: Glas
    6h 44m
    1