Večeras promocija knjiga „Peške kroz Svetu Goru“ i „Susreti sa svetogorskim starcima“ u Palama

21.12.2022. 08:48
0
IZVOR: katera.news

Promocija knjiga „Peške kroz Svetu Goru“ i „Susreti sa svetogorskim starcima“ autora Nenada Andrića održaće se večeras u Kulturnom centru Pale.

Promocija počinje u 19.00 časova, a organizator je Udruženje poklonika manastira Hilandar i Svete Gore Atonske.

Iz ovog udruženja rekli su da su, osim ovomjesečne promocije knjiga, planirani i odlasci u Hilandar u pet termina naredne godine.

- Kao udruženje smo relativno mladi, postojimo oko dvije godine, ali smo već nekoliko puta organizovali odlaske u Hilandar i na Svetu Goru. Osim toga, slali smo vjernike na poslušanje u Hilandar za vrijeme branja grožđa. Naredne godine, osim odlazaka u Hilandar, planiran je i odlazak dvije grupe na poslušanje za vrijeme branja grožđa i branja maslina – rekli su iz Udruženja poklonika manastira Hilandar i Svete Gore Atonske.

Komentari 0
Povezane vijesti
Počeo "Filmski kampus - program za studente" u Palama Počeo "Filmski kampus - program za studente" u Palama
Obilježavanje pola vijeka od otkrića pećine Orlovača Obilježavanje pola vijeka od otkrića pećine Orlovača
U petak izložba i knjiga o istoriji Srba u livanjskom kraju U petak izložba i knjiga o istoriji Srba u livanjskom kraju
Najčitanije
  • Šljivićeva demantovala tvrdnje da je "frizerka", pa Grahovčevoj poručila da iznosi netačne informacije
    20h 53m
    18
  • Teatar u sarajevskih Srba
    18h 10m
    31
  • O Gotovuši - prelijepoj kosovskoj varošici
    2h 59m
    0
  • RiTE „Gacko“ od jutros van mreže, „Ugljevik“ sutra obustavlja rad
    23h 56m
    3
  • Udruženje „FeminIS“ dobilo topli kutak u Spasovdanskoj ulici
    17h 0m
    1