Višković o spekulacijama o ostavci na mjestu premijera

18.08.2025. 11:53
3
IZVOR: nezavisne.com

Nakon što se u pojedinim medijima pojavila informacija da će doći do smjene ili ostavke Radovana Viškovića sa pozicije predsjednika Vlade Republike Srpske, premijer je za "Nezavisne novine" demantovao ove navode.

- Sve su to priče, pišu novine i mediji - kratko je rekao Višković.

Na pitanje da li je tačno da će se danas sastati predstavnici vladajuće koalicije u Srpskoj, ili bar predstavnici SNSD-a, Višković nije odgovorio.

  • Hoće li Radovan Višković podnijeti ostavku na mjesto premijera?
    17.08.2025. 12:39

    Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković u ponedjeljak bi mogao podnijeti ostavku na tu funkciju, saznaje Srpskainfo.Njihov izvor iz vrha vlasti Srpske ističe da se već duže vrijeme go...

Republika Srpska
Hoće li Radovan Višković podnijeti ostavku na mjesto premijera?

Inače, nikada, kao u prethodna dva dana, javnost u Srpskoj nije bombardovana informacijama o rekonstrukciji Vlade Republike Srpske, pogotovo ostavci ili smjeni premijera Radovana Viškovića.

Putem pojedinih medija tako se provlači vijest da je lično Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske, zatražio od Viškovića da se povuče, a da je predsjednik Vlade Srpske to odbio.

One "najsvježije" informacije govore da bi Viškovićeva ostavka mogla da se dogodi već danas, a da su već spremne njegove potencijalne zamjene.

Inače, radi podsjećanja, o rekonstrukciji Vlade RS priča se već više od dvije godine.

Milorad Dodik, predsjednik Srpske prilikom preuzimanja mandata 2022. godine, najavio je da će Viškovićev drugi mandat trajati dvije godine, tačnije do 2024. ali se to nije desilo.

Ako dođe do smjene Viškovića, na njegovo mjesto mogli bi da dođu Siniša Karan, aktuelni ministar unutrašnjih poslova RS, Savo Minić, ministar poljoprivrede šumarstva i vodoprivrede Srpske, ali i Miroslav Bojić, gradonačelnik Laktaša, a u nekoj kombinaciji ne isključuje se ni Željko Budimir, ministar za naučnotehnološki razvoj i visoko obrazovanje.

Komentari 3
  • Generic placeholder image
    Rusija 18.08.2025. 16:23
    Odlaze smradovi jedan za drugim.Crvena sekta se gasi
  • Generic placeholder image
    Caffee Bumerang 18.08.2025. 13:00
    Dobra ti spekulacija :)))
  • Generic placeholder image
    Kapadzibo 18.08.2025. 12:10
    Ruši se zeleni autobus, tjeran jesenjim vjetrom
    Kao list niz jednu beogradsku padinu
Povezane vijesti
Vidović: Predloženi budžet za 9,8 odsto veći od drugog ovogodišnjeg rebalansa Vidović: Predloženi budžet za 9,8 odsto veći od drugog ovogodišnjeg rebalansa
Pretresi na području Posušja, Širokog Brijega i Pala zbog krijumčarenja i krađa Pretresi na području Posušja, Širokog Brijega i Pala zbog krijumčarenja i krađa
Egić otkrio kada će doći do povećanja boračkog dodatka Egić otkrio kada će doći do povećanja boračkog dodatka
Najčitanije
  • Simbolika božićne pšenice i kako je na pravi način posaditi
    18h 41m
    1
  • Na današnji dan 1885. izašao prvi broj "Bosanske vile"
    11h 18m
    3
  • Pretresi na području Posušja, Širokog Brijega i Pala zbog krijumčarenja i krađa
    19h 13m
    1
  • Zima počinje u nedjelju
    15h 2m
    1
  • Teodora Delipara ispunila normu za Zimske olimpijske igre "Milano-Kortina 2026"
    18h 25m
    2