Višković: U Nacionalnom teniskom centru gostovaće teniski asovi

09.09.2020. 21:54
0
IZVOR: SRNA

Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković izjavio je da će Nacionalni teniski centar Teniskog saveza Srpske, koji je večeras otvoren u Banjaluci, omogućiti i Banjaluci i Republici Srpskoj da u narednom periodu organizuje turnire i master serije.

- Banjaluka se sada svrstava u red centara koji imaju sve uslove za održavanje turnira na visokom nivou, na kojima učestvuju teniski asovi, a koji će prenijeti svoje znanje i iskustvo našim mladim teniserima - rekao je Višković novinarima, nakon svečanosti povodom otvaranja Nacionalnog teniskog centra.

On je izrazio nadu da će ovaj centar biti objekat koji će služiti na dobrobit mladih u Srpskoj i podstaći ih da se bave sportom.

- Ako neko danas ili sutra na ovim terenima postane teniska zvijezda, on će biti najbolji ambasador Srpske. Kao predsjednik Vlade biću ponosan da sam učestvovao u gradnji ovog centra, te dao doprinos da novim pokoljenjima ostavimo ovako značajan objekat - rekao je Višković.

On je naveo da je riječ o multifunkcionalnom objektu koji će služiti za treninge, ali i koncerte i druga kulturna dešavanja.

U Banjaluci je večeras otvoren Nacionalni teniski centar Teniskog saveza Republike Srpske u čiju je izgradnju uloženo oko 850.000 evra.

Prvi udarac u novoizgrađenom Nacionalnom teniskom centru Republike Srpske izvela je mlada teniska nada Tea Kovačević.

Svečanom otvaranju, osim Viškovića, prisustvovali su i predsjednik Republike Srpske Željka Cvijanović, srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik, sportski direktor Teniskog saveza Srbije Aleksandar Bolić, te Srđan Đoković, otac najboljeg svjetskog tenisera Novaka Đokovića.

Komentari 0
Povezane vijesti
Pojedine škole u Srpskoj neće upisati ni 50 đaka Pojedine škole u Srpskoj neće upisati ni 50 đaka
Građani Srpske kupili sve ponuđene narodne obveznice Građani Srpske kupili sve ponuđene narodne obveznice
Nestao banjalučki fotograf Mladen Popović Nestao banjalučki fotograf Mladen Popović
Najčitanije
  • Običaji i vjerovanja na Blagovijesti
    20h 9m
    0
  • Sara Tošić iz Sokoca, finalistkinja izbora Mis BiH za Mis svijeta, ponosna na svoje korijene
    12h 19m
    1
  • Nestao banjalučki fotograf Mladen Popović
    20h 35m
    0
  • Uhapšena zbog posjedovanja više vrsta opojnih droga
    18h 18m
    2
  • Poznat stepen povreda lovca koga je napao medvjed na području Igrišta
    16h 28m
    3