Vjera i ljubav jači od hladnog Alagovca

19.01.2025. 20:50
0
IZVOR: radionevesinje.com

Pobjednik ovogodišnjeg bogojavljenskog plivanja za Časni krst na jezeru Alagovac je Luka Gudelj iz Nevesinja.

Gudelj treću godinu zaredom učestvuju u ovom lijepom običaju, kojim se odaje poštovanje prema današnjem velikom hrišćanskom prazniku, a prošle godine Časni krst mu je za dlaku izmakao iz ruku.

Kao ovogodišnji pobjednik istakao je da je velika čast zaplivati na današnji dan u jezeru, a još veća prvi doplivati do Časnog krsta.

Među 80 odvažnih učesnika bilo je desetak pripadnica nježnijeg pola. Najmlađi je bio devetogodišnji Andrija Vuković, a najstariji je, kao i prethodne godine, bio šezdesetčetvorogodišnji Branko Vojičić.

Vojičić kaže da na Bogojavljenje plivaju najhrabriji i najodvažniji, a posebnu draž ovom događaju mu daje što je zaplivao u društvu svoja dva sina.

Starješina Sabornog hrama Mladen Čalija, koji je osvještao vodu i spustio krst u ledeno jezero, poželio je da se svake naredne godine sabiramo u što većem broju oko bogojavljenskog plivanja, ali najprije u Hramu na Svetoj liturgiji.

Komentari 0
Povezane vijesti
Nakon zabrane: Dječak porijeklom iz BiH prvi doplivao do krsta na Novom Zelandu Nakon zabrane: Dječak porijeklom iz BiH prvi doplivao do krsta na Novom Zelandu
Nevesinjac koji je vojničke činove stekao u pet svjetskih armija Nevesinjac koji je vojničke činove stekao u pet svjetskih armija
Nevesinjka Anastasija Skorup među finalistkinjama za mis Srbije Nevesinjka Anastasija Skorup među finalistkinjama za mis Srbije
Najčitanije
  • Sjećanja starih Hrešana na cirkus-plac u Sarajevu
    20h 42m
    34
  • Jon Fon Lu - "Micubiši četnik" koji je branio Republiku Srpsku
    20h 32m
    6
  • Ognjen Orašanin uhapšen zbog falsifikovanja ljekarskog nalaza
    14h 19m
    2
  • Markale čekaju istinu
    20h 39m
    18
  • Stevanović: Zatvoren put Trnovo-Foča, ugrožena bezbjednost putnika
    11h 42m
    3