Vjernici u litijama prošli kroz Berane i Budvu

07.06.2020. 21:18
0
IZVOR: SRNA

Vjernici, predvođeni sveštenstvom Srpske pravoslavne crkve, večeras su u litijama prošli kroz Berane i Budvu povodom velikog hrišćanskog praznika, u narodu poznatog kao Trojičindan.

Veliki broj građana Berana spontano se okupio i krenuo od hrama Svetog Simeona Mirotočivog u centru grada do tri kilometra udaljenog manastira Đurđevi Stupovi.

Litija se kretala mirno i dostojanstveno, a učesnici su uzvikivali: "Ustala je Crna Gora, svetinja se branit mora! Milo lopove!".

Vjernici su se u Trojičindanskoj litiji okupili u u Budvi. Više desetina građana je, predvođeno sveštenstvo, poslije molebana u starogradskoj Crkvi Svete Trojice krenulo gradskim ulicama do kružnog toka, pa ka hotelu "Avala" do Staroga grada.

U litiji je i načelnik opštine Budva Marko Carević, koji je ujedno i predsjednik crkvene opštine.

Komentari 0
Povezane vijesti
Crna Gora: Na pomolu kazne vojniku zbog pjesme o generalu Mihailoviću Crna Gora: Na pomolu kazne vojniku zbog pjesme o generalu Mihailoviću
Podignuta optužnica protiv Ace Đukanovića Podignuta optužnica protiv Ace Đukanovića
Aco Đukanović ne može na slobodu ni za kauciju od pet miliona evra Aco Đukanović ne može na slobodu ni za kauciju od pet miliona evra
Najčitanije
  • Svečana litija povodom slave Sabornog hrama Vaznesenja Gospodnjeg u Istočnom Sarajevu
    6h 2m
    0
  • Akcija dobrovoljnog davanja krvi sutra u Istočnom Novom Sarajevu
    1h 33m
    0
  • Džudo klub „Rogatica“ osvojio 28 medalja na Međunarodnom džudo turniru na Sokocu
    23h 16m
    0
  • Predstavljanje knjige „Zakonopravilo Svetog Save“ na Filozofskom fakultetu
    7h 28m
    0
  • Dan otvorenih vrata danas u Istočnom Novom Sarajevu
    10h 27m
    0