Vlada Srpske danas donosi odluku o najnižoj plati

28.12.2023. 09:10
0
IZVOR: glassrpske.com

Vlada Republike Srpske donijeće danas odluku o visini minimalne plate u narednoj godini, nakon što se Sindikat i poslodavci nisu uspjeli dogovoriti o iznosu.

Premijer Radovan Višković, ranije je za „Glas Srpske“ izjavio da minimalac neće biti hiljadu 50 KM, ali ni 750, kao što se spominjalo prethodnih dana.

On je najavio i da će Vlada pomoći privrednicima, koji dokažu da trpe štetu zbog odluke u vezi povećanja minimalne plate.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ostojić pozvao građane Srpske da večeras prisluže svijeće generalu Mladiću Ostojić pozvao građane Srpske da večeras prisluže svijeće generalu Mladiću
Veće plate za zaposlene u sudskoj policiji i kazneno-popravnim zavodima Veće plate za zaposlene u sudskoj policiji i kazneno-popravnim zavodima
Škole traže čak 587 prosvjetnih radnika Škole traže čak 587 prosvjetnih radnika
Najčitanije
  • Misterija nestanka najbogatije Beograđanke svih vremena
    8h 18m
    4
  • U bici kod Bileće vojska pod komandom Vlatka Vukovića porazila osmanlijsku vojsku
    19h 28m
    11
  • Sutra pomen generalu Mladiću u Spomen-crkvi Svetog Velikomučenika Dimitrija
    20h 48m
    1
  • Služen pomen generalu Mladiću u Crkvi Svetog sveštenomučenika Petra Dabrobosanskog u Vojkovićima
    20h 21m
    3
  • Prije 96 godina rođen blaženopočivši patrijarh Irinej
    6h 48m
    4