Vlaseničkoj školi Srbi iz Australije darovali školsku opremu (FOTO)

21.06.2023. 11:40
0
IZVOR: katera.news

Zahvaljujući sunarodnicima iz Sidneja, jedan od kabineta srpskog jezika u vlaseničkom Srednjoškolskom centru „Milorad Vlačić“ u novom je ruhu.

Kako je rekao Pajisija Petrović, direktor srednje škole u Vlasenici, vrijednost donacije je oko 5.000 KM.

- Od Humanitarnog udruženja Nest inc, čije je sjedište u dalekoj Australiji, a koje okuplja Srbe koji tamo žive, dobili smo vrijednu donaciju, opremu za jednu učionicu - petnaest klupa, trideset stolica, katedru i stolicu za nastavnika – rekao je on.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: Ustupljene fotografije

Petrović ističe da je ovo samo početak njihove saradnje, te da će u budućnosti  biti još zajedničkih aktivnosti sa Udruženjem Nest inc.

- S obzirom na to da je jedna od njihovih aktivnosti i podrška razvoju kulture, u planu su gostovanja beogradskih glumaca u našoj školi, a prvo je planirano za Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, 15. Septembra – naveo je on.

Do povezivanja Srednjoškolskog centra „Milorad Vlačić“ sa ovom humanitarnom organizacijom došlo je zahvaljujući Vlaseničaninu Vidomiru Obradoviću.

- Željko Gojković, predsjednik udruženja Nest inc, je moj veliki prijatelj iz studentskih dana, i kada sam mu predložio da i Vlasenicu uvrsti među gradove sa kojima će sarađivati, nije bilo dvojbe. Osim ove opreme za jednu učionicu u srednjoj školi,  Udruženje je prije nekoliko mjeseci doniralo i ultrazvučni aparat Domu zdravlja u našem gradu - rekao je Obradović.

Osim vlaseničkog srednjoškolskog centra, školsku opremu iste vrijednosti dobile su i osnovne škole u Milićima i Šekovićima i srednja škola u Rogatici.

Komentari 0
Povezane vijesti
Za biblioteku manastira u Istočnom Novom Sarajevu donacija Arhiva Vojvodine Za biblioteku manastira u Istočnom Novom Sarajevu donacija Arhiva Vojvodine
Radika 55 godina stvara šampione (FOTO) Radika 55 godina stvara šampione (FOTO)
Nebojši Pejanoviću potrebna naša pomoć: Pozovimo 17150 Nebojši Pejanoviću potrebna naša pomoć: Pozovimo 17150
Najčitanije
  • Muslimani, a četnici: Borili se s Dražom za kralja, nikad s Titom! (FOTO)
    19h 59m
    11
  • Prenos posmrtnih ostataka mitropolita Nikolajevića u Blažuj 1898.
    18h 40m
    0
  • Sarajevski policajci uhapšeni zbog seksualnog zlostavljanja djeteta
    17h 50m
    0
  • Presuda Kujoviću 4. novembra
    19h 55m
    1
  • Otvoren Centar za dojku pri Univerzitetskoj bolnici u Foči
    18h 55m
    0