Vuk Ćajić piše istoriju srpskog motokrosa

13.09.2021. 16:58
0
IZVOR: Katera

Odličnom vožnjom na kvalifikacionim trkama u Rumuniji na stazi "Čolpani", u Turskoj na stazi "Afyonkarahisar", kao i u Srbiji na stazi "Globare", Vuk Ćajić iz Rogatice uspio se plasirati u finalnu trku šampionata Evrope u klasi MX 65.

Trka će se održati narednog vikenda u Italiji, u gradu Riola Sarde, a Vuk će biti prvi Srbin u istoriji srpskog motokrosa koji se uspio izboriti za ovo veliko evropsko takmičenje.

Ovih dana Vuk intezivno trenira na MX stazi “Gajice” kod Kreševa, kao i na MX stazi “Trešnjari” u Žiči kod Kraljeva.

Takmiči se za Motokros klub “Tanasko Rajić” iz Čačka, ima deset godina i nosi startni broj 365.

Od ove takmičarske sezone vozi za zvaničnu motokros reprezentaciju Srbije.

Motocikl vozi od svoje pete godine, a motokrosom se aktivno bavi već tri godine.

Do sad je učestvovao na više od 40 domaćih i međunarodnih trka. U svojoj kolekciji nagrada ima preko 30 osvojenih pehara i medalja.

Komentari 0
Povezane vijesti
Potvrđene optužnice zbog nasilja u porodici i nanošenja teških povreda Potvrđene optužnice zbog nasilja u porodici i nanošenja teških povreda
"Ilindanski sabor“ na Borikama od 31. jula do 2. avgusta "Ilindanski sabor“ na Borikama od 31. jula do 2. avgusta
Na Jaćenu služen parastos za 19 boraca Vojske Republike Srpske Na Jaćenu služen parastos za 19 boraca Vojske Republike Srpske
Najčitanije
  • Svirepo ubistvo srpskog dječaka Slobodana Stojanovića
    8h 8m
    6
  • Na današnji dan rođen kompozitor "Marša na Drinu" Stanislav Binički
    8h 9m
    0
  • Sokolac: Saopštenje OO Demos
    23h 13m
    5
  • U Džimrijama izgorjela štala usljed udara groma
    7h 46m
    0
  • Vatrogasci odbranili kuće u selima Međuljići i Korita
    21h 44m
    1