Za sada pet kandidata u trci za direktora Agencije za istrage i zaštitu

16.09.2019. 10:12
0
IZVOR: SRNA

Pet kandidata do sada se prijavilo na konkurs za direktora Agencije za istrage i zaštitu, koji je prije tri sedmice raspisao Nezavisni odbor Parlamentarne skupštine BiH.

Prijave su poslali aktuelni direktor Sipe Perica Stanić, kojem mandat ističe 5. novembra, sadašnji direktor Policije Republike Srpske Darko Ćulum, bivši direktor Sipe Goran Zubac i policijski službenik iz Trebinja Žarko Laketa, dok je iz Banjaluke jedna prijava stigla poštom, ali se još ne zna o kojem kandidatu je riječ, objavio je Dnevni avaz.

List navodi da su do 12. septembra na adresu Nezavisnog odbora stigle tri prijave, a kasnije poštom još dvije.

Pozicija direktora Sipe pripada predstavniku srpskog naroda.

Sarajevski dnevnik spekuliše da bi, ukoliko na vlasti ostane postojeći Savjet ministara u tehničkom mandatu, tada najviše šansi imao aktuleni direktor Sipe - Stanić, a u suprotnom, najozbiljniji protivkandidat bio bi mu, navodno, Zubac.

Nezavisni odbor će o kandidatima sa izbor direktora Sipe raspravljati 23. septembra.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Istočnom Sarajevu uhapšeno lice za kojim se tragalo zbog pokušaja ubistva U Istočnom Sarajevu uhapšeno lice za kojim se tragalo zbog pokušaja ubistva
Pretresi na području Posušja, Širokog Brijega i Pala zbog krijumčarenja i krađa Pretresi na području Posušja, Širokog Brijega i Pala zbog krijumčarenja i krađa
SIPA uhapsila tri osobe, pretresi na području Sarajeva, Istočnog Sarajeva i Zavidovića SIPA uhapsila tri osobe, pretresi na području Sarajeva, Istočnog Sarajeva i Zavidovića
Najčitanije
  • Najzaslužnija za današnji praznik
    11h 11m
    20
  • Otadžbino naša ponosna, srećan ti rođendan!
    12h 20m
    49
  • Sjećanje na Jeni Ligtenberg, holandsku apotekarku ratne bolnice na Koranu
    11h 15m
    5
  • Oprosti republiko moja
    10h 56m
    33
  • Božić u Kasindolskoj ulici
    3h 22m
    0