Zabranjen saobraćaj za teretna vozila preko Romanije, otežano preko Han Pogleda

18.12.2021. 09:32
0
IZVOR: Katera

U višim planinskim predjelima i preko prevoja vozačima se skreće pažnja na  zasnježen kolovoz i poledicu, a posebno se izdvaja putni pravac Vlasenisa - Han Pijesak preko Han Pogeda.

Na putu Han Derventa - Podromanija, preko Romanije otežano se saobraća i  zabrana je za teretna vozila sa prikolicom i šlepere.

- Na ostalim putevima u Republici Srpskoj saobraćaj se odvija po mjestimično vlažnim kolovozima. U kotlinama i duž riječnih tokova, upozoravamo na mjestimičnu maglu, a na dionicama koje prolaze kroz usjeke i pored kamenih kosina, na povećanu opasnost odrona zemlje i kamenja na kolovoz. Vozačima na svim putnim pravcima, savjetujemo da voze maksimalno oprezno i da na put ne kreću bez zimske opreme, koja je  i zakonski obavezna - saopšteno je iz AMS Republike Srpske.

Zbog snježnih smetova, u prekidu je odvijanje saobraćaja na regionalnom putu Ulog – Klanci, preko prevoja Morine.

Zbog aktiviranog klizišta, saobraćaj se na dionici magistralnog puta Foča - Goražde, u mjestu Filipovići, na samoj liniji razgraničenja odvija otežano, jednom saobraćajnom trakom.

FBiH:

Na putnom pravcu Srednje - Olovo za teretna vozila sa prikolicom i šlepere obavezna je upotreba lanaca.

I na ostalim dionicama u višim planinskim predjelima FBiH  mogući su nailasci na raskvašen snijeg ili poledicu, saopšteno je iz BIHAMK-a.

Na putnim pravcima: Jablanica - Posušje, Livno - Kupres i Livno - Bosansko Grahovo duva jak vjetar koji mjestimično stvara snježne nanose.

U nižim predjelima saobraća se po mokrom kolovozu, a izuzetak su dionice u južnim krajevima gdje je kolovoz pretežno suv.

- Skrećemo pažnju i na učestale odrone zemlje ili kamenja. Apelujemo na vozače da voze maksimalno oprezno i da na put ne kreću bez zimske opreme - kažu iz BIHAMK-a.

Granični prelazi:

Na graničnim prelazima Gradiška, Brod i Donja Gradina pojačan je intezitet saobraćaja na ulazu u BiH.

Na ostalim GP za sada nema dužih zadržavanja.

Komentari 0
Povezane vijesti
Porodični dani na Jahorini: 20% popusta za odrasle, za djecu besplatan ski pas i smještaj u hotelima Porodični dani na Jahorini: 20% popusta za odrasle, za djecu besplatan ski pas i smještaj ...
Zbog porasta temperature postoji opasnost od odrona Zbog porasta temperature postoji opasnost od odrona
Godišnjica ustaškog zločina u selu Gazivode kod Podgraba (FOTO) Godišnjica ustaškog zločina u selu Gazivode kod Podgraba (FOTO)
Najčitanije
  • Priča o šajkači – kako je srpska kapa dobila ime
    3h 42m
    710
  • Zaboravljeni korijeni: Crkva Svetog Ilije u Ilijašu (VIDEO)
    16h 22m
    6
  • Opština Rogatica: Saopštenje povodom navodne pojave sekti ili sličnih organizacija na području opštine
    17h 8m
    2
  • Sjećanje: Indijci su stajali rame uz rame sa srpskim vojnicima na Solunskom frontu
    3h 40m
    35
  • Klubovi uvode dobnu granicu, stariji od 40 ne mogu ući
    19h 28m
    1