Zaplijenjeno 17.750 kutija cigareta u Gacku

23.05.2021. 12:43
0
IZVOR: nezavisne.com

Pripadnici Granične policije BiH spriječili su juče u Gacku krijumčarenje 17.750 kutija cigareta bez akciznih markica.

Zaplijenjene cigarete, vrijednosti oko 95.000 KM, pronađene su na šumskum putu iz smjera Crne Gore.

Pronađene cigarete su rezultat nastavka operativne akcije "Štit 2021",

O okolnostima je obaviješten dežurni tužitelj Tužiteljstva, prema čijim uputama se nastavlja rad na predmetu.

Direktor Granične policije BiH Zoran Galić istakao je da se Granična policija BiH intenzivno bori protiv svakog oblika prekograničnog kriminaliteta te da je opredijeljenost Granične policije BiH permanentna zaštita državne granice.

-U nastavku akcije Štit, pripadnici Jedinice Granične policije Trebinje još jednom su pokazali ustrajnost i usredotočenost na borbu protiv svakog oblika kriminaliteta, uz svakodnevnu i intenzivnu borbu protiv nezakonitih migracija- rekao je Galić.

Podsjetimo, u sklopu operativne akcije "Štit 2021" u aprilu je spriječeno krijumčarenje 26.750 kutija različitih vrsta cigareta na ulasku u Bosnu i Hercegovinu na zajedničkom graničnom prelazu Deleuša – Vraćenovići, u vrijednosti oko 133.750 KM.

Komentari 0
Povezane vijesti
BiH nedostaje čak 1.760 graničara BiH nedostaje čak 1.760 graničara
Napisana dva zakona o graničnoj policiji Napisana dva zakona o graničnoj policiji
Vlada Srpske zadužila MUP da napravi zakon i zamijeni Graničnu policiju BiH u Srpskoj Vlada Srpske zadužila MUP da napravi zakon i zamijeni Graničnu policiju BiH u Srpskoj
Najčitanije
  • Teška nezgoda kod Gacka, ima povrijeđenih
    22h 10m
    1
  • Olimpijske igre: Šljivić najuspješniji do sada
    12h 35m
    1
  • Istočna Ilidža: Javni poziv za statiranje u filmu „Linija“
    12h 49m
    0
  • Obilježen Dan boraca u Istočnom Novom Sarajevu (FOTO)
    19h 39m
    0
  • SŠC „Istočna Ilidža“ obilježio 15. februar – Dan djece oboljele od malignih bolesti (FOTO)
    22h 22m
    1