Žiru lansirao Francuze u polufinale

10.12.2022. 22:05
0
IZVOR: sportklub.rs

Fudbaleri Francuske plasirali su se u polufinale Mundijala u Kataru, pošto su pobijedili Englesku sa 2:1 (1:0). Tragičar utakmice bio je Hari Kejn, koji je u 84. minutu promašio jedanaesterac za izjednačenje.

Na poluvremenu su Trikolori vodili sjajnim udarcem Tšuamenije u 17. minutu sa oko 25 metara. Izjednačila je Engleska poslije odlično izvedenog Kejnovog penala u 54, ali je Žiru glavom pogodio gol na asistenciju Grizmana u 78. minutu.

To se ispostavio kao odlučujući trenutak na utakmici, pa će aktuelni prvak svijeta igrati sa Marokom sljedeće srijede za novo finale.