Лице са фантомком поцијепало заставу СПЦ на храму у Ораховцу

02.04.2025. 13:06
1
ИЗВОР: srna.rs

Лице са фантомком поцијепало је заставу Српске православне цркве /СПЦ/ на звонику Храма Успења Пресвете Богородице у Ораховцу, док је друга украдена, саопштено је из Епархије рашко-призренске.

Епархија је најоштрије осудила овај вандалски чин који се догодио синоћ, указујући да то још једном показује да на Косову и Метохији не постоје услови за слободно и достојанствено исповиједање православне вјере, као ни за нормалан живот српског народа.

- Са жалошћу констатујемо да се систематски настављају кршења верских права и слобода наше Цркве и верног народа - наводи се у саопштењу Епархија и додаје да ће о овом инциденту обавијестити надлежне међународне институције.

Из Епархије истичу да застава која је оскрнављена није политичка, већ званична застава СПЦ са крстом и четири оцила.

На камерама Храма Успења Пресвете Богородице забиљежено је да је непознато лице са фантомком на глави у 00.45 часова ушло у црквено двориште и поцијепало заставу СПЦ на звонику храма.

Свештеник Милан Станојевић је ујутру примијетио да је застава на звонику поцијепана, а да је украдена друга код горионика за свијеће.

Инцидент је одмах пријављен полицијској станици у Ораховцу.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Relja 02.04.2025. 16:19
    Krivo bijedama jer oni ne znaju za zastavu nikada je nisu imali ni drzave ni jezika ni pisma . Sada im neko nacrtao ovu privremenu tzv Kosova i dao im.
Повезане вијести
Сjеверна Митровица: Непознати вандали уништили мурал посвећен јунацима са Кошара Сjеверна Митровица: Непознати вандали уништили мурал посвећен јунацима са Кошара
Задојени мржњом ни мртвима не дају мира Задојени мржњом ни мртвима не дају мира
У Зеници запаљена застава Српске, хулигани узвикивали "Алаху екбер" и "Текбир" (ВИДЕО) У Зеници запаљена застава Српске, хулигани узвикивали "Алаху екбер" и "Текбир" (ВИДЕО)
Најчитаније
  • Милан Глуховић на челу приватне клинике „Др. Мачкић“
    10h 33m
    0
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    18h 8m
    4
  • Експлозија оштетила локал, два аута и бутик
    8h 1m
    0
  • Најмлађа и беба са највише браће и сестара у Рогатици Душан Мијатовић
    17h 44m
    1
  • Марија Кири - Физичарка и хемичарка, двострука добитница Нобелове награде
    16h 52m
    0