Мандрапа: Дио Светосавске награде ћу прослиједити за лијечење Милоша и Андрее, као и за фрескопис цркве на Врањешу

23.01.2025. 18:04
0
ИЗВОР: katera.news

Професорица српског језика и књижевности у Средњој школи „28. јуни“ Драгана Мандрапа једна је од добитница Светосавске награде за радну 2024/2025. годину.

Мандрапа је свој професионални пут започела ратне 1994. године на Илиџи, а од потписивања Дејтонског споразума и пресељења у тада Српско, а данас Источно Сарајево ради у Средњој школи "28. јуни".

Ове школске године слави 30 година рада у просвјети, а како је навела за портал Катера, Светосавска награда је вриједан поклон за тај јубилеј.

Ова награда се додјељује у облику повеље и новчане награде, а Мандрапа је за наш портал истакла да ће дио новца прослиједити за лијечење Милоша Божовића и Андрее Јешић, као и за фескопис Храма Светог Варнаве Хвостанског на Врањешу у Источној Илиџи.

Мандрапа је аутор више драмских текстова по којима су рађене представе које су имале запажен успјех, а један од посљедњих је за монодраму "К`о камен - Веленка Брстинова и кћер јој Драгана".

Као професор-ментор освојила је бројне награде на међународним и републичким литерарним конкурсима.

Министарство просвјете и културе Републике Српске ове године ће Светосавску награду додијелити за 45 истакнутих васпитно-образовних радника у основним и средњим школама, те предшколским установама у Српској.

Светосавска награда додјељује се за постигнуте изузетне резултате у области васпитања и образовања дјеце и ученика и за допринос квалитетнијем васпитању и образовању у Републици Српској у претходној школској, односно радној години.

Награда ће добитницима бити уручена на свечаној манифестацији "Наши учитељи" 28. јануара у Дјечијем позоришту Републике Српске у Бањалуци.

Коментари 0
Повезане вијести
КМФ „Танго“ вечерас дочекује КМФ „Радник“ из Бијељине КМФ „Танго“ вечерас дочекује КМФ „Радник“ из Бијељине
Вук Мичић првак БиХ у олимпијском боксу за сениоре Вук Мичић првак БиХ у олимпијском боксу за сениоре
Одбрана тврди да је оптужница проширена без саслушања оптуженог за удес у којем је погинуо новинар Маунага Одбрана тврди да је оптужница проширена без саслушања оптуженог за удес у којем је погинуо...
Најчитаније
  • Сјећање на мајора Вука Чвору: Десет година од смрти
    10h 9m
    13
  • Годишњица НАТО бомбардовања Сурдулице - погинуло 20 цивила, од тога 12 дјеце
    19h 3m
    0
  • Радно вријеме за републичке празнике у општини Пале
    17h 36m
    0
  • Сахрањен Љубиша Љуба Ковачевић
    12h 42m
    0
  • Ђајић напустио СНСД-е
    16h 37m
    0