Матија Бећковић написао пјесму о Новаку Ђоковићу

16.10.2024. 10:21
1
ИЗВОР: sputnikportal.rs

Академик Матија Бећковић написао је, поводом 71. рођендана „Новости“, пјесму о Новаку Ђоковићу.

Пјесму, објављену у листу „Новости“, преносимо у цјелости:

 Новак Ђоковић

Насред Гацка

Постављен је

видео-бим

За чобане који

остављају стада

И силазе са

далеких катуна

Да гледају Новака

Ђоковића

Однекуд знају

Да се оно

Што одавно чекају

Сад зове тенски меч

А и ћорав види

Да тенис није тенис

Да терен није терен

Да лоптица није

лоптица

Да рекет није рекет

Да мрежа није мрежа

А шта је бекхенд

и форхенд

И двоструки ритерн

Знају боље од иког

Коначно се боримо

Један на један

Марко Краљевић

Под именом

Новак Ђоковић

Оличење свега

Што мислимо о себи

И деманти свега

Што други мисле

о нама

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Novak ali ne Đoković 22.10.2024. 12:09
    Au, pretrgao si se. Ne sramoti se Matija, Novak zaslužuje mnogo više.
Повезане вијести
Матији Бећковићу уручена Пушкинова медаља за допринос књижевности Матији Бећковићу уручена Пушкинова медаља за допринос књижевности
Ђоковић због повреде одустао од мастерса у Мадриду Ђоковић због повреде одустао од мастерса у Мадриду
Бећковић: Памтити српске жртве злочина у Старом Броду Бећковић: Памтити српске жртве злочина у Старом Броду
Најчитаније
  • Сјећање на Предрага Пекија Ласицу: Човјек побједничког кова
    4h 22m
    11
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    22h 43m
    0
  • "Ви идите, ја остајем!" - Милош Ћирковић, посљедњи херој косовске битке
    4h 19m
    15
  • Општина Пале: Јавни позив заједницама етажних власника
    20h 1m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
    23h 6m
    0