Митрополит Димитрије: Нема гријеха који је већи од човјекољубља Божијег

22.12.2024. 19:10
0
ИЗВОР: srna.rs

Његово високопреосвештенство митрополит захумско-херцеговачки и приморски Димитрије рекао је да нема гријеха који је већи од човјекољубља Божијег и да је покајање највећа сила коју је Бог дао људима.

- Нема гријеха који је већи од човјекољубља Божијег, има само један гријех, а то је непокајани гријех, који не признајемо, за који се не кајемо, с којим смо се сродили. Само да се сјетио Спаситеља, његовог лица, покајао се, могао се и он спасити - рекао је митрополит Димитрије.

Слика

Фото: srna.rs 

Након што је служио Свету архијерејску литургију у Саборном храму Светог Саве у Билећи, митрополит је у бесједи указао и да је на много мјеста у Јеванђељу наглашено да душу и вољу човјека, као и све оно што треба дати Богу окупира богатство.

- Богатство је само по себи неутрално. Ако смо свјесни коме служимо, коме треба да посветимо нашу памет, вољу, осјећања, онда богатство није проблем - рекао је митрополит Димитрије.

Он је нагласио да богатство може да буде средство за људе, не само да буду милосрдни него и проповједници Јеванђеља.

- Овај живот је само једна мала епизода вјечног живота, али врло важна, у којој се учимо какав ће бити тај вјечни живот. Све да нам се узме што имамо мање је важно него да изгубимо душу - рекао је митрополит Димитрије. 

Коментари 0
Повезане вијести
Појачане мјере безбједности у Српској Појачане мјере безбједности у Српској
До 30. априла регулисати начин исплате пензије До 30. априла регулисати начин исплате пензије
На комисију за боловање без папирологије На комисију за боловање без папирологије
Најчитаније
  • Срби су криви...
    21h 3m
    47
  • Нестао Предраг Матић из Сокоца
    17h 2m
    2
  • Овако је говорио Момо Капор – Дан у Србији почиње нечим тако ријетким
    21h 6m
    5
  • Ухапшена лица осумњичена за паљење теретног возила у Палама
    18h 15m
    4
  • Појачане мјере безбједности у Српској
    12h 21m
    4