Мјере спречавања ширења корона вируса продужене до 16. августа

28.07.2021. 15:22
2
ИЗВОР: srpskainfo.com

Републички штаб за ванредне ситуације је досадашње мјере продужио до 16. августа ове године.

Штаб је данас одржао данас 94. сједницу, телефонским путем, на којој је усвојен Закључак о спровођењу мјера за реаговање на појаву болести изазване новим корона вирусом у Српској.

С циљем спречавања ширења корона вируса, до 16. августа забрањују се сва јавна окупљања у групама већим од 120 особа, те сва приватна окупљања у групама већим од 70 особа.

Оганичено је радно вријеме од шест ујутру до поноћи свим ресторанима и кафанама, без обзира на то да ли послују самостално или у склопу бензинских пумпи, хотела и слично. Од шест ујутру до поноћи, могу радити кладионице и казина. Ноћним клубовима је, уз поштовање мјера, дозвољен рад од шест ујутру до два часа иза поноћи. Драгстори ће ноћу моћи да раде само шалтерску продају.

Извјесни изузеци су могући кад су у питању фестивали и такмичења на отвореном, такође уз придржавање епидемиолошких мјера.

Маске су у затвореном обавезне, као и растојање од два метра између особа.

Препоручује се да се на отвореном, ако се не може испоштовати дистанца, маске такође носе.

У шопинг центрима и на тржницама обавезни су ковид редари, који контролишу поштивање мјера превенције ширења заразе.

Грађани су упозорени да ће бити контролисане све особе којима је одређена мјера кућне изолације.

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    Mijo 28.07.2021. 17:29
    Ma lopovska posla moj druze, opet treba love.
  • Generic placeholder image
    Ma ja 28.07.2021. 17:29
    E jadi vam dodijali, kakve maske kad nista neznace, opet ste poceli sa bljuvotinama, zar vam se naeod nije pelcovao, grom vas spalio, opet i opet i ppet, nenosio je ja nikada vise a nwk mi pridje neko za masku da mi naplati kaznu
Повезане вијести
Пета „Мајдов академија“ окупиће више од 1.000 учесника из 23 земље Пета „Мајдов академија“ окупиће више од 1.000 учесника из 23 земље
Станивуковић: Неопходно укинути ПДВ на лијекове и медицинска помагала Станивуковић: Неопходно укинути ПДВ на лијекове и медицинска помагала
У Српској рођено 26 беба У Српској рођено 26 беба
Најчитаније
  • Пале: Вечерас хуманитарна свирка за Марка Павловића
    17h 4m
    6
  • Од смрти легендарног српског јунака Хајдук Вељка прошло је 213 година: Главу дао, али Крајину није
    7h 35m
    6
  • „Sport Vision” у Источном Сарајеву запошљава
    16h 8m
    0
  • Заборављени коријени: Храм српских просветитеља и учитеља (Олово)
    6h 5m
    11
  • ,,Глас Црногорца“ 1888: Јадран је опет србинско море, с њега ће доћи за српство спас
    10h 20m
    0