На ауто-пијаци у Сарајеву одузето око 90 килограма хране без документације о исправности

16.06.2025. 19:09
0
ИЗВОР: srna.rs

Управа за инспекцијске послове Кантона Сарајево извршила је инспекцијски надзор на ауто-пијаци у сарајевском насељу Ступ с циљем спречавања лептоспирозе и том приликом одузела 19 килограма меса и месних производа, те 74 килограма млијечних производа без документације о здравственој исправности.

Одузета роба је одмах уништена на нешкодљив начин, а прекршиоцима су изречене и новчане казне од 1.290 КМ у складу са Законом о ветеринарству којим је одређено да производи животињског поријекла у трговини морају бити прописно означени и праћени ветеринарском потврдом.

Због утврђених неправилности које се односе на хигијенске услове, непостојање одговарајућих декларација, као и непосједовања потврда о здравственој исправности хране у промету, по налогу инспектора за храну Кантоналне управе, уништено је и 65 килограма воћа.

Инспекцијски надзор извршен је јуче уз асистенцију полицијских службеника Кантона Сарајево, саопштено је из Кантоналне управе за инспекцијске послове.

Коментари 0
Повезане вијести
Од проглашења епидемије - 105 случајева лептоспирозе Од проглашења епидемије - 105 случајева лептоспирозе
Два нова случаја лептоспирозе, укупно 95 заражених Два нова случаја лептоспирозе, укупно 95 заражених
Два нова случаја заразе лептоспирозом, укупно 85 Два нова случаја заразе лептоспирозом, укупно 85
Најчитаније
  • За смрт супружника Хршум Кујовићу поново осам година робије
    15h 19m
    0
  • Усвојен нацрт буџета за ову годину, радницима по 1.000 КМ
    18h 8m
    5
  • МОВЕМБАР У НОВЕМБРУ: Буди мушко – брини о здрављу
    21h 59m
    0
  • Шулић тврди: Просјечна плата покрива више од пола синдикалне корпе, инфлација није "појела" плату
    17h 12m
    10
  • Пет славских салата које се најбрже праве
    12h 32m
    0