Најбољем студенту медицине у Нишу додјељиваће се награда "Др Миодраг Лазић"

29.04.2021. 09:29
0
ИЗВОР: juznevesti.com

Након што су улица крај Универзитетског клиничког центра и Ургентни центар у Нишу понијели име доктора Миодрага Лазића, по њему ће се звати и признање које ће од ове године бити додјељивано најбољем студенту завршне године медицине у Нишу, саопштавају из Градске општине Медијана.

На приједлог породице чувеног нишког хирурга Миодрага Лазића, који је прије око годину дана преминуо послије борбе са корона вирусом, његово име носиће награда у износу од 100.000 динара за најбољег студента завршне године Медицинског факултета у Нишу, наводе из Медијане.

Од ове године биће додјељивана. Ово је договорено на састанку са предсједником општине, којем је присуствовала и ћерка доктора Лазића Нина Вујошевић и на чији ће се приједлог награда додјељивати 31. маја, на дан његовог рођења - саопштавају из ГО Медијана.

Приједлог за установљење награде на првој сједници требало би да потврди Вијеће највеће нишке општине.

Чувени ратни хирург Миодраг Лазић недавно је добио улицу у Нишу и спомен-плочу у Ургентном центру Универзитетског клиничког центра Ниш, који носи његово име од дана када је и спомен-плоча откривена.

Коментари 0
Повезане вијести
Јелени Крунић награда у области науке у БиХ за успјехе на међународном плану Јелени Крунић награда у области науке у БиХ за успјехе на међународном плану
Ускоро почиње снимање филма о доктору Лази, Општина Источна Илиџа обезбиједила 44.000 КМ Ускоро почиње снимање филма о доктору Лази, Општина Источна Илиџа обезбиједила 44.000 КМ
Потписивање уговора о донацији за израду филма и серије о доктору Лазићу Потписивање уговора о донацији за израду филма и серије о доктору Лазићу
Најчитаније
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    12h 37m
    4
  • Милан Глуховић на челу приватне клинике „Др. Мачкић“
    5h 2m
    0
  • Марија Кири - Физичарка и хемичарка, двострука добитница Нобелове награде
    11h 21m
    0
  • Најмлађа и беба са највише браће и сестара у Рогатици Душан Мијатовић
    12h 13m
    1
  • Већи број студената на Универзитету у Источном Сарајеву
    11h 2m
    0