Наш град богатији за два становника

18.03.2026. 08:27
0
ИЗВОР: katera.news

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођени су дјевојчица и дјечак.

Љекарску интервенцију затражио је 41 пацијент.

Град уредно снабдијевен водом.

Електродистрибуција Пале:

Пале,

Због снијежних падавина далековод Требевић је ван погона као и Подручје Подграба. Екипе су на терену.

Соколац,

Због снијежних падавина комплетан далековод у Каљини је без електричне енергије. Екипе су на терену.

Фоча,

Напајање елекричном енергијом нема далековод Козја Лука-12 трафостаница. Екипе су на терену.

У породилишту болнице у Фочи у току протекла 24 часа није било рођених беба.

Љекарску интервенцију у болници у Фочи затражило је 17 пацијената.

За Дом здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу затражило је девет пацијената.

Територијалне ватрогасне јединице у протекла 24 часа нису имале интервенција.

Из Ауто-мото савеза /АМС/ Републике Српске упозоравају возаче да у планинским предјелима и преко превоја има угаженог снијега, путеви су проходни, али се саобраћа отежано.

Ријеч је о путним правцима Тисовац-Кнежево-Угар, Бараћи-Млиништа-Гламоч, Ново Село-Стројице-Купрес, Котор Варош-Теслић преко превоја Борја, Власеница-Хан Пијесак преко превоја Хан Поглед, те Сарајево-Рогатица преко Романије.

Због кише у нижим крајевима видљивост је смањена, а коловози мокри и клизави.

На снази је потпуна обустава саобраћаја за сва возила преко моста на магистралном путу Добро Поље-Миљевина. Алтернативни правац за возила носивости до три и по тоне је регионални пут Добро Поље-Јажићи-Миљевина.

Због радова, саобраћај је измијењен на путним правцима Ламовита-Ивањска, Брод на Дрини /Фоча/-Хум /Шћепан Поље/, Добро Поље-Миљевина, као и Рача-Бијељина у рејону Балатуна и Трњака, гдје се вози успорено са привременим прекидима у трајању од 10 минута.

Због оштећења моста на магистралном путу Саставци-Устипрача саобраћа се једном саобраћајном траком. Саобраћај регулише привремено постављена саобраћајна сигнализација, а брзина кретања возила ограничена је на 30 километара на час. Забрањен је саобраћај за возила чија дозвољена маса премашује 30 тона.

На магистралном путу Љубогошта-Сумбуловац-Подроманија због минерско-бушачких радова у каменолому "Рогоушићи" долазиће до повремене обуставе саобраћаја од 12.00 до 16.00 часова радним данима и суботом.

Због активираног клизишта, у прекиду је саобраћај на регионалном путу Угљевик-Главичице, у мјесту Угљевик Село, док је на магистралном путу Фоча-Добро Поље у мјесту Тухаљи саобраћај отежан.

На граничним прелазима у БиХ јутрос нема дужих задржавања.

Из АМС подсјећају да је гранични прелаз Брчко отворен за путничка возила носивости до 3,5 тоне, а Каракај за све категорије возила. На прелазу Шепак забрањен је саобраћај за сва теретна возила.

У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити облачно са кишом, у планинским предјелима снијег.

Од средине дана падавине ће слабити, а потом и престати, те ће увече бити облачно и углавном суво, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Дуваће умјерен до јак вјетар, у Херцеговини и на планинама повремено и олујни, сјевероисточни.

Највиша дневна температура биће између пет и 11 степени Целзијусових.

Температура ваздуха измјерена у 7.00 часова: Бјелашница минус пет, Чемерно и Калиновик минус један, Кнежево, Шипово и Хан Пијесак нула, Соколац, Сребреница, Дринић, Фоча, Рибник  и Сарајево један, Мркоњић Град, Гацко и Мраковица два, Рудо три, Вишеград и Зеница четири, Бањалука, Србац, Билећа, Нови Град и Добој шест, Приједор и Тузла седам, Бијељина и Мостар осам и Требиње девет степени Целзијусових.

Коментари 0
Повезане вијести
Источно Сарајево богатије за два становника Источно Сарајево богатије за два становника
Сутра промјенљиво и нестабилно са кишом и пљусковима Сутра промјенљиво и нестабилно са кишом и пљусковима
Наш град богатији за дјечака Наш град богатији за дјечака
Најчитаније
  • Полиција МУП-а Кантона Сарајево легитимисала ходочаснике из Источног Сарајева
    22h 32m
    0
  • Марш „Бесмртног пука“ у суботу на Палама
    14h 50m
    0
  • Данас Марковдан
    3h 6m
    0
  • Неисправан мед из БиХ и Хрватске
    18h 57m
    0
  • У Српској сутра нерадни дан
    3h 17m
    0