Нестала спомен плоча Бати Живојиновићу

02.09.2020. 09:36
0
ИЗВОР: telegraf.rs

Са зграде у Милешевској улици на Врачару у Београду, у којој је одрасла и живела филмска легенда Велимир Бата Живојиновић, непознате особе скинуле су спомен-плочу која је ту постављена прије три године у част великог глумца, јављају Новости.

Плочу (али и мурал са Батиним ликом у близини Београдског драмског) је поставио Батин вишедеценијски пријатељ Радослав Лале Вујадиновић који каже да је тужан и разочаран због овог догађаја.

-Станујем у непосредној близини и стално пролазим туда. Одмах сам приметио да је спомен-плоча нестала. Не знам коме је она сметала? Ако не поштујемо своје великане, како онда очекујемо да нас неко поштује- каже Вујадиновић који је и аутор књиге "Валтер пре Валтера".

Он објашњава да су Батини родитељи купили стан у тој згради још 1948. и присјећа се да су се као клинци играли испред ње.

-Спомен-плоча коју је израдио Драган Стојановић већ је једном нестала, само десетак дана пошто је постављена, али смо убрзо направили другу- открива Вујадиновић, и додаје да ће ускоро, и трећи пут поставити плочу у Батину част.

На мјесту некадашње спомен-плоче Бати видели су се остаци силикона којим је табла била причвршћена за зид, тик поред улазних врата. Станари ове врачарске вишеспратнице рекли су нам да не знају шта се десило са таблом.

Коментари 0
Повезане вијести
Крађа у хипермаркету у Палама Крађа у хипермаркету у Палама
На данашњи дан преминуо Бата Живојиновић На данашњи дан преминуо Бата Живојиновић
Источна Илиџа: Жена ухваћена у крађи Источна Илиџа: Жена ухваћена у крађи
Најчитаније
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    12h 4m
    4
  • Милан Глуховић на челу приватне клинике „Др. Мачкић“
    4h 29m
    0
  • Марија Кири - Физичарка и хемичарка, двострука добитница Нобелове награде
    10h 48m
    0
  • Најмлађа и беба са највише браће и сестара у Рогатици Душан Мијатовић
    11h 40m
    1
  • Већи број студената на Универзитету у Источном Сарајеву
    10h 29m
    0