Ништа од петог злата: Србија пала у четвртфиналу од Шпаније

22.01.2020. 20:18
0
ИЗВОР: B92

Ватерполо репрезентација Србије поражена је од Шпаније послије петераца (6:6, 3:4) у четвртфиналу Европског првенства.

Србија је тако предала круну првака Европе и није успјела да по пети пут крене у освајање злата, што би био својеврстан рекорд.

Утакмица у Будимпешти била је тврда, без много голова, "Делфини" су били у заостатку, али су на крају успјели да изједначе, тако да су победника и путника у полуфинале морали да одлуче петерци.

Њих су за нијансу боље изводили играчи "црвене фурије" – Прлаиновић и Мандић су промашили, док је са друге стране непрецизан био само Мунарис.

На старту меча виђена је велика борба, а први погодак је постигнут тек у 4. минуту, када је Душан Мандић савладао голмана Пињеду, уз малу помоћ шпанског центра, кога је лопта закачила на путу до гола.

Исти играч је погодио и за +2 "Делфина", уједно и највеће вођство Србије на мечу.

Шпанија у завршници првог квартала смањује резултрат, а прецизан је био Гранадос Ортега.

Другу четвртину добро су започеле обје селекције, са по једним поготком, да би затим услиједила велика серија "црвене фурије".

Пероне Роча и Санауха су постигли голове за високих +2 у једној оваквој утакмици и са резултатом 3:5 се отишло на одмор. Затегнуто је почело и друго полувријеме, али је Јакшић најавио повратак Србије у дуел.

Фелипе Пероне је новим голом одбио налет Делфина, али само за кратко, пошто су Ћук и Мандић вратили утакмицу у егал.

У посљедњих пет минута утакмице голова није било, виђени су лоше организовани напади, тако да су петерци морали да одлуче побједника.

Шпанци су своје нишанске справе намјестили боље. Код Србије непрецизни су били Прлаиновић и Мандић, док је код црвене фурије то био само Мунарис.

У полуфиналу Шпанија ће играти против бољег из дуела у којем се састају Хрватска и Грчка, а тај меч је на програму од 20.30.