Новинари на протесту поручили: Овако више не иде!

30.09.2019. 13:58
0
ИЗВОР: СРНА

У Сарајеву су данас одржани мирни протести новинара са којих је указано на угроженост новинара и медијских слобода у БиХ, након што је група навијача Фудбалског клуба "Сарајево" недавно напала новинаре и уредништво портала "Радио Сарајево".

Новинари су се окупили испред просторија ФК "Сарајево", а након тога прошетали до Кантоналног тужилаштва и зграде заједничких институција БиХ гдје су од надлежних затражили да се укључе у рјешавање проблема.

Генерални секретар Друштва новинара БиХ Феџад Форто рекао је да је данашње окупљање израз фрустрације и бијеса због свега што се посљедњих година дешава новинарима.

-Много је дјела без судског епилога, односно или дуго трају или казне не буду адекватне. Дошли смо до тога је друштвено-политичка норма постао напад на новинара - рекао је Форто и додао да су потребне измјене Кривичног закона како би новинари добили јачу правну заштиту.

Он је нагласио да се мора "подвући црта јер овако више не иде".

Јуче је Општински суд у Сарајеву одбио приједлог Тужилаштва Кантона Сарајево за одређивање једномјесечног притвора осумњиченима за напад на новинаре.

Из редакције портала "Радиосарајево.ба" раније је саопштено да је група хулигана, који су се представили као навијачи Фудбалског клуба "Сарајево", у петак увече напала новинаре и уредништво тог портала, упутивши им пријетње смрћу.

Напад се догодио након што је "Радиосарајево.ба" објавило информацију да је један навијач Фудбалског клуба "Сарајево", код кога је пронађена дрога, осуђен на пет година затвора у Бјелорусији.

Коментари 0
Повезане вијести
У њиховој "нормалној држави" нема Срба У њиховој "нормалној држави" нема Срба
Блануша осудио напад на БН екипу: "Нема оправдања" Блануша осудио напад на БН екипу: "Нема оправдања"
Драгана и Љубиша су током рата из Сарајева послати у Грчку, а након 30 година су се поново нашли и родила се љубав Драгана и Љубиша су током рата из Сарајева послати у Грчку, а након 30 година су се поново...
Најчитаније
  • Мистериозна смрт Драге Димитријевић Митрићевић и дан данас није расвијетљена (ФОТО)
    7h 1m
    0
  • Саша и Љена, муж и жена који су уградили животе у темеље Републике Српске
    21h 15m
    6
  • Заборављени спасилац српске историје: Професор Грујић, човјек који је пронашао земне остатке цара Душана
    7h 5m
    0
  • "Плава гробница" - вјечно почивалиште српских војника (ВИДЕО)
    7h 2m
    1
  • Удружењу "Загрљај" дониран комби - поклон Срба Малмеа
    23h 45m
    2